تعداد کاربران اینترنت در ایران چقدر است؟

ارسال شده توسط: حسین مرادی .

به گزارش جمهوریت ;

کاربران اینترنت

۲۱ دی ۹۷ ساعت ۱۳:۴۰

جدید‌ترین آمار منتشر شده از دسترسی خانواده‌های ایرانی به اینترنت نشان می‌دهد که تعداد کاربران اینترنت در ایران نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

نظام پایش شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایران (مربوط به سازمان فناوری اطلاعات ایران) جدیدترین آمار دسترسی خانوار ایرانی و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور را تا پایان سال ۱۳۹۶ اعلام کرده است. نتایج این آمار بر اساس اطلاعات طرح آمارگیری دسترسی خانوار ایرانی به ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در مناطق شهری و روستایی گردآوری شده و مرکز آمار با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران در زمستان سال گذشته آن را تهیه کرده‌اند. همچنین در طرح آمارگیری دسترسی خانوار ایرانی به ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، حدود ۱۹ شاخص پیشنهاد شده از طرف اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) لحاظ شده است. در ادامه آمار مربوط به تعداد کاربران اینترنت در ایران را بررسی می‌کنیم.

کاربران اینترنت

تعداد کاربران اینترنت در ایران به ۴۶ میلیون رسید

بر اساس آمار‌های منتشر شده متوجه می‌شویم که حدود ۶۰ درصد از کاربران ایرانی بیشتر از ۶ سال است که به اینترنت دسترسی دارند. گفتنی است در این آمار کاربران اینترنت به آن دسته از افرادی گفته می‌شود که در طول ۳ ماه گذشته به اینترنت دسترسی داشته و از آن استفاده کرده باشند. از این رو می‌توان گفت تعداد کاربران در ایران حدود ۴۶ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۵۴۵ نفر است که به اینترنت دسترسی دارند. طبق آمار، حدود ۱۷ میلیون و ۹۶۳ هزار خانوار به اینترنت متصل هستند؛‌ یعنی ۷۲٫۸ درصدی از خانوار ایرانی به اینترنت دسترسی دارند.

همچنین حدود ۱۷ میلیون و ۲۱۶ هزار خانواده ایرانی یا ۶۹٫۷ درصد از آن‌ها از رایانه استفاده می‌کنند. گفتنی است بر اساس آماری که تا پایان سال ۹۵ و بر اساس دسترسی خانورهای ایرانی به ICT منتشر شده است، تعداد کاربران اینترنت در ایران حدود ۵۳٫۲۳ درصد بوده که رشد ۱۰ درصدی کاربران اینترنت در سال ۱۳۹۶ را نشان می‌دهد. میزان دسترسی خانوار ایرانی به اینترنت در سال ۱۳۹۶ حدود ۶۲٫۲۱ درصد و دسترسی آن‌ها به رایانه نیز ۶۱٫۳۹ درصد بوده است که نشان دهنده رشد ۱۰ درصدی دسترسی خانوار ایرانی به اینترنت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار