امروز ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۷ ب.ظ

اگر مجلس از پاسخ های روحانی قانع نشود چه اتفاقی می افتد؟

بر اساس تبصره آیین نامه اگر در انتهای جلسه مجلس از پاسخ های رییس جمهور قانع نشود ، سوال به قوه قضاییه ارجاع داده می شود اما در آنجا هیچ اتفاقی نمی افتد.بر اساس تبصره آیین نامه اگر در انتهای جلسه مجلس از پاسخ های رییس جمهور قانع نشود ، سوال به قوه قضاییه ارجاع داده می شود اما در آنجا هیچ اتفاقی نمی افتد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار جمهوریت درباره جلسه فردای سوال از رییس جمهور گفت ک اصل موضوع سوال از رییس جمهور رفتاری دموکراتیک است و اجرای آن چندان دارای اشکال نیست اما این که چرا یک مرتبه درباره روحانی تا این اندازه سخت گیری شد برای ما مبهم است

نماینده مردم رشت در مجلس همچنین تصریح کرد : به خاطر دارم در دوره نهم برای استیضاح احمدی نژاد امضا جمع کرده ایم و به شدت در این خصوص تحت فشار بودیم، تعداد دفعاتی که آقای حداد عادل برای پس گرفتن امضا به من مراجعه کرد را به خاطر ندارم چرا که تعداد دفعات بسیار زیاد بود و در نهایت نیز آقای حداد نقلی قولی آوردند تا ما راضی شدیم و امضای استیضاح را پس گرفتیم.

وی همچنین تصریح کرد : اما امروز همه بر طبل این سوال می کوبند و خدا را شکر به لطف خدا امروز همه دموکراتیک شده اند.

وی با بیان این که دغدغه طرح سوال یا نشدن آن را ندارمف خاطر نشان کرد : بر اساس تبصره ۱ ماده ۲۳۶ آیین نامه اگر در انتهای جلسه مجلس از پاسخ های رییس جمهور قانع نشود ، سوال به قوه قضاییه ارجاع داده می شود .

جعفرزاده ایمن آبادی خاطر نشان کرد : تا به امروز قوه قضاییه درباره یکی از موارد ماده ۲۳۶ نیز اقدام نکرده است و قوه قضاییه می گوید برای ما روشن نیست که مجلس انتظار دارد قوه قضاییه در خصوص ارسال پرونده چه کاری را انجام دهد

وی افزود : بنابراین هیچ اقدام و اثری در این خصوص اتفاق نمی افتد چرا که قوه قضاییه ابهاماتی از قبیل این که “کشف جرم در کجا انجام شده؟” ، ” اثبات موضوع در چه دادگاهی بوده ؟” و از این دست دارد.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تصریح کرد : نمود بیرونی این اتفاق اما این است که بین دولت و مجلس درگیری و دعوا است و این موضوع به بازار پالس درگیری و دعوا می دهد در حالی که نیازمند پالس وفاق و وحدت است.

وی ادامه داد : دادن کارت زرد به رییس جمهور – علی رغم این که قوه قضاییه هیچ کاری در این خصوص انجام نمی دهد- اثر بدی بر بازار خواهد داشت .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس خاطر نشان کرد : ارزی که به آرامی در حال رفتن به سمت روند نزولی است دوباره در یک فضای متشنج روند صعودی به خود می گیرد ، بازار می گوید تعدادی در مجلس ما را بهانه کرده اند تا از دولت انتقام بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار