انواع روش‌های درمان ناباروری/ تکنیکی که طعم شیرین مادری را به بیماران سرطانی می‌چشاند

وی درباره اینکه چه افرادی می‌توانند از روش‌های حفظ باروری استفاده کنند، بیان کرد: روش‌های حفظ باروری برای زنانی که قصد دارند بارداری خود را به تاخیر بیندازند، زوج‌هایی که اکنون به هر علتی امکان فرزندآوری ندارند یا بیمارانی که دچار سرطان شده‌اند و به دنبال شیمی درمانی و رادیوتراپی هستند و ممکن است دیگر صاحب فرزند نشوند، انجام می‌شودوی درباره اینکه چه افرادی می‌توانند از روش‌های حفظ باروری استفاده کنند، بیان کرد: روش‌های حفظ باروری برای زنانی که قصد دارند بارداری خود را به تاخیر بیندازند، زوج‌هایی که اکنون به هر علتی امکان فرزندآوری ندارند یا بیمارانی که دچار سرطان شده‌اند و به دنبال شیمی درمانی و رادیوتراپی هستند و ممکن است دیگر صاحب فرزند نشوند، انجام می‌شود

به گزارش جمهوریت، اشرف آل یاسین متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روش‌های درمان ناباروری در ایران اظهار کرد: همه درمان‌های نازایی اعم از IVF (لقاح مصنوعی)، تخمک، اسپرم و جنین اهدایی، میکرواینجکشن، رحم کرایه‌ای و جنین فریز شده در کشور وجود دارند.

وی درباره اینکه چه افرادی می‌توانند از روش‌های حفظ باروری استفاده کنند، بیان کرد: روش‌های حفظ باروری برای زنانی که قصد دارند بارداری خود را به تاخیر بیندازند، زوج‌هایی که اکنون به هر علتی امکان فرزندآوری ندارند یا بیمارانی که دچار سرطان شده‌اند و به دنبال شیمی درمانی و رادیوتراپی هستند و ممکن است دیگر صاحب فرزند نشوند، انجام می‌شود.


بیشتر بخوانید: استفاده از تخمک‌های فریزشده برای بارداری خانم‌ها/ ارتباط مستقیم ناباروری با استعمال سیگار و قلیان


این فلوشیپ نازایی افزود: برای اینکه زنان مبتلا به سرطان بتوانند در آینده باردار شوند، باید قبل از انجام شیمی درمانی در یک بازه زمانی ۲ تا چهار هفته‌ای به آنها دارو تزریق، سپس تخمکشان گرفته و فریز شود.

انواع روش‌های درمان ناباروری در ایران/ تکنیکی که طعم شیرین مادری را به بیماران سرطانی می‌چشاند

آل یاسین تاکید کرد: زمانی‌که یک مرد یا زن که در سنین باروری قرار دارد به مراکز آنکولوژی مراجعه می‌کند یکی از کار‌هایی که این مراکز انجام می‌دهد پیشنهاد دادن استفاده از روش‌های حفظ باروری برای چنین افراد است تا در آینده این شخص بتواند از ژن خودش صاحب فرزند شود.


بیشتر بخوانید: روش‌های جدید درمان ناباروری/ شما هم حس شیرین مادری را تجربه کنید


میزان موفقیت روش تخمک یا جنین فریز شده چقدر است؟

وی تصریح کرد: روش تخمک یا جنین فریز شده حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد اثربخشی دارد.

تکنیکی که طعم شیرین مادری را به بیماران سرطانی می‌چشاند/ وضعیت بیمه‌ای روش IVF یا میکرواینجکشن

چه افرادی باید از رحم کرایه‌ای استفاده کنند؟

این فلوشیپ نازایی درباره اینکه چه افرادی باید از رحم کرایه‌ای استفاده کنند، گفت: زنانی که در سنین باروری هستند و قصد دارند صاحب فرزند شوند، ولی به علت ابتلا به بیماری زمینه‌ای پیشرفته مانند بیماری قلبی مادرزادی یا روماتیسم امکان تشدید عارضه آنها وجود دارد باید از رحم کرایه‌ای استفاده کنند.


بیشتر بخوانید: هزینه اجاره رحم چقدر است؟


تکنیکی که طعم شیرین مادری را به بیماران سرطانی می‌چشاند/ وضعیت بیمه‌ای روش IVF یا میکرواینجکشن

آل یاسین اظهار کرد: زوج‌های نابارور برای رفع مشکلشان لازم است گاهی تا ۱۵ نوبت عمل IVF را انجام بدهند؛ در هر نوبت ۴۰ درصد احتمال اثربخشی وجود دارد.

وی درباره هزینه انجام روش IVF یا میکرواینجکشن یادآوری کرد: برخی بیمه‌ها یک تا ۲ نوبت IVF یا میکرواینجکشن را تحت پوشش قرار می‌دهند.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار