زندگی‌نامه شهید یحیی تبدل

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید یحیی تبدل یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید یحیی تبدل یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

به گزارش جمهوریت، به گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید یحیی تبدل یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را بخوانید:

فرازی از زندگینامه شهید:
شهید یحیی تبدل در سال۱۳۴۸ در روستای کردنشین بالاقلو از توابع سقز دیده به جهان گشود. این شهید گلگون کفن که از مسلمانان سنی مذهب می‌باشد، همانند اکثر فرزندان این ملت به علت فقر مالی و عدم امکانات آموزشی، بهره‌ای از علم و دانش نبرد؛ لذا امورات زندگی را از طریق کارگری می‌گذراند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با پایگاه‌های سپاه که در روستا‌های منطقه مستقر بودند همکاری نزدیک داشت.
در سال۱۳۶۷ برای دفاع از حریم دین و میهن به خدمت سربازی اعزام شد و مدت۱۰ ماه به عنوان سرباز در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مناطق عملیاتی کردستان با اشرار و ضدانقلاب مبارزه کرد.
نهایتاً در سرزمین خون رنگ کردستان لاله زار ایران زمین را رنگین‌تر کرد و در تاریخ۱۳۶۸/۲/۱۸ با خون خود عشق و علاقه اش نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی را امضاء نمود. پیکر او در روستای قره به خاک سپرده شد.
روحش شاد و یادش گرامی باد.

انتهای پیام/

بیوگرافی شهید یحیی تبدل 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار