امروز ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۰۲ ق.ظ

۴ انتخابات سال آینده در تهران برگزار می‌شود

به هیچ عنوان امکان جابجایی برای انتخابات ریاست جمهوری وجود نداشته، از این رو دیگر انتخابات هم در زمان مقرر برگزار شده و مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۱ شهریور در ۹ استان به جز استان تهران برگزار خواهد شد.

جمهوریت: معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران از برگزاری چهار انتخابات در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: طی توافقات صورت گرفته با شورای نگهبان در تاریخ ۲۸ خرداد ماه، انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره‌ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران در جمع خبرنگاران درباره انتخابات سال آینده اظهار داشت: همانطور که سال گذشته در دوم اسفند ماه با وجود مسائل و مشکلات مربوط به کرونا توانستیم انتخاباتی قانونمند داشته باشیم، امید داریم انتخابات سال ۱۴۰۰ نیز سالم و هدفمند برگزار شود.

وی در ادامه افزود: در انتخابات سال گذشته برای اولین بار در سطح استان تهران هیچ صندوقی باطل نشده و در شهرستان‌ها هیچ گونه مشکل سیاسی و امنیتی نداشته و حتی کاندید هایی که رای نیاوردند با حضور در فرمانداری ها از برگزاری انتخاباتی سالم تقدیر و تشکر کردند.

معاون سیاسی استاندار تهران با اشاره به برنامه ریزی و آمادگی برای چهار انتخابات مهم در سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: برای داشتن انتخاباتی قانونمند و سالم از همین حالا باید برنامه ریزی ها شروع شده تا در تاریخ مقرر از سوی شورای نگهبان، بتوانیم در زمینه قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون به درستی پیش برویم.

حسن بیگی در همین رابطه ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا طبق روال قانونی باید برگزار شده و همزمان دو انتخابات دیگر که میان دوره ای خبرگان استان تهران و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ، برای حوزه انتخابی تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌‌شهر و پردیس برگزار خواهد شد.

وی درباره احتمال جابجایی زمان انتخابات با توجه به موضوع کرونا خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان امکان جابجایی برای انتخابات ریاست جمهوری وجود نداشته، از این رو دیگر انتخابات هم در زمان مقرر برگزار شده و مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۱ شهریور در ۹ استان به جز استان تهران برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.