امروز ۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۸ ب.ظ

مقابله با گرمازدگی به کمک برنامه غذایی فصل گرما

یک متخصص تغذیه با بیان این‌که کاهش مایعات در بدن، عامل اصلی بروز گرمازدگی است، گفت: در کنار مصرف آب باید از میوه و سبزیجات برای جبران کم آبی بدن استفاده شود.یک متخصص تغذیه با بیان این‌که کاهش مایعات در بدن، عامل اصلی بروز گرمازدگی است، گفت: در کنار مصرف آب باید از میوه و سبزیجات برای جبران کم آبی بدن استفاده شود.

حسن فرهاد غیبی متخصص تغذیه با بیان این‌که کم آبی مهم‌ترین عامل گرمازدگی در فصل گرماست، افزود: هر فصل نیازمند تغذیه‌ای مناسب است، با توجه به این‌که تمامی فعالیت‌های شیمیایی بدن در کنار آب انجام می‌گیرد بنابراین تامین آب مورد نیاز بدن ضروری است.

  وی بر اهمیت تأمین آب بدن در فصل تابستان تأکید کرد و گفت: یکی از راه‎‌های تأمین آب بدن استفاده از میوه‌ها، سبزیجات و برخی مواد دیگر است که علاوه‌بر تأمین آب ویتامین‌های بدن را نیز تأمین می‌کنند.

این متخصص تغذیه افزود: توصیه می‌شود افراد در فصل تابستان هر روز از میوه‌های تازه حداقل دو واحد و از سبزیجات حداقل پنج واحد استفاده کنند تا آب، املاح و ویتامین‌های بدن تامین شود.

غیبی با بیان این‌که بهتر است مصرف پروتئین‌ها را در فصل تابستان به حداقل برسانیم، گفت: غذاهای پر پروتئین به ویژه گوشت‌های قرمز، باعث تولید گرما و حرارت زیاد در بدن می‌شود، هم‌چنین از غذاهای سرخ کردنی، مواد قندی، روغن‌ها و غذاهای پرچرب در فصل تابستان به مقدار کم استفاده شود.

وی تصریح کرد: غذاهای حاوی کافئین از جمله چای پررنگ و کولاها آب بدن را تخلیه می‌کند و زمانی که آب بدن کاهش یابد باعث ایجاد سردرد، سرگیجه و از دست دادن تمرکز می‌شود.

این متخصص تغذیه با اشاره به راهکارهایی برای جبران کم‌آبی، تشریح کرد: برای جبران کم‌آبی بهتر است هر روز حداقل هشت لیوان آب ملایم در طول روز استفاده شده و از مصرف آب یخ خودداری شود، چون موجب مشکلاتی در سیستم بدن می‌شود.

غیبی با بیان این‌که میوه‌های آبدار مانند هندوانه نقش موثری در تأمین آب بدن دارند، افزود: افراد برای جبران کم‌آبی بدن می‌توانند از سبزیجاتی مانند کاهو، خیار و گوجه فرنگی که سرشار از آب و ویتامین هستند، به اندازه کافی استفاده کنند.

وی استفاده از لبنیات مانند شیر و ماست را برای تأمین آب مورد نیاز بدن در فصل تابستان موثر دانست و گفت: غذاهایی مانند سوپ یا دوغ‌های کم نمک بهتر است در این فصل زیاد استفاده شود تا املاح و آب مورد نیاز بدن را تامین کند.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان‌شرقی افزود: با توجه به این‌که شربت آبلیمو، خاکشیر و تخم شربتی آب را به خوبی به خود جذب می‌کنند، می توانند میزان زیادی از آب بدن را تامین کنند.

غیبی بر اهمیت رعایت و رسیدگی به بهداشت مواد غذایی و فردی در فصل تابستان تأکید کرد و گفت: با توجه به این‌که فصل تابستان، فصل گرماست، آلودگی مواد غذایی و رشد سریع باکتری و آلودگی نیز در این فصل افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: آلودگی‌های غذایی مسمویت‌های زیادی را در افراد به وجود می‌آورد به همین دلیل غذاها باید در یخچال و فریزر نگهداری شده و از قراردادن در فضاها ی باز و آزاد و کنار اجاق گاز خودداری کنیم.

این متخصص تغذیه با بیان این‌که مواد غذایی پخته نباید در کنار مواد غذایی خام در یخچال نگهداری شود، افزود: با توجه به این‌که مواد غذایی خام دارای آلودگی باکتریالی است، بنابراین نگهداری آن در کنار مواد غذایی پخته موجب آلودگی غذای پخته می‌شود.

غیبی توجه به رعایت بهداشت فردی در فصل تابستان را ضروری دانست و گفت: افراد تا می‌توانند دست‌های خود را مکرر با آب و صابون بشویند و از تماس با مکان‌های آلوده خودداری کنند.

منبع : ایسنا

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.