بیوگرافی مزدک میرزایی +تصاویر مزدک میرزایی و همسرش

مزدک میرزایی 26 شهریور ماه 1349 در تهران متولد شد.مزدک میرزایی 26 شهریور ماه 1349 در تهران متولد شد.

مزدک میرزایی ۲۶ شهریور ماه ۱۳۴۹ در تهران متولد شد، او گزارشگر فوتبال و مجری تلویزیون میباشد. میرزایی فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب است ، او در سال ۱۳۸۴ موفق شد جایزه بهترین گزارشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را دریافت نماید.

شغل دوم مزدک میرزایی

مدرسه فوتبال و آموزش فوتبال از شغل دوم او یاد می شود، دوره مربیگری C و D را پشت سر گذاشته و با توجه به کلاس هایی که در کرج برگزار شد، مدرک آن را هم دریافت کرده است، او در این مدرسه فوتبال علاوه بر شاگردان زیادی که دارد، فرزندان علی کریمی نیز زیر نظر او در این آموزشگاه به تعلیم پایه ای فوتبال می پردازند.

مزدک میرزایی

ازدواج مزدک میرزایی

مزدک میرزایی در چند سال اخیر ازدواج کرده و متاهل است .

مزدک میرزایی و همسرش

 مزدک میرزایی و همسرش

فعالیت حرفه ای

مزدک میرزایی از سال ۷۶ تاکنون در صدا و سیمای ایران کار می کند.

اولین گزارش مزدک میرزایی

مسابقه میان تیم های نانت و موناکو نخستین بازی فوتبال بود که او موفق شد به مدت ده دقیقه در کنار جواد خیابانی قسمت هایی از آن را گزارش کند و پس از آن کم کم به گروه گزارشگران فوتبال شبکه سه تلویزیون پیوست.

خاطره انگیزترین گزارش

به گفته خود مزدک بازی فوتبال میان تیم های ملی ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی ریوی برزیل، که با گل قوچان نژاد باعث صعود ایران به جام جهانی شد، خاطره انگیزترین گزارش وی بوده است.

استعداد ندارم

مزدک همچنین در برنامه ویژه نوروز ۹۴ در شبکه ورزش در گفتگویی صمیمی خود را فاقد هرگونه استعداد خاصی دانست و عنوان کرد:اگر گزارشگر نمی شدم هیچ شغل دیگری توانایی انجامش را نداشتم.

حاشیه ها

وی همچنین در طول اجرا دوازده ساله برنامه نود در دو قسمت از برنامه در نبود عادل فردوسی پور عهده دار اجرا این برنامه پر طرفدار شد. از دیگر حواشی مزدک در طول حضور در اجرا می توان به حواشی اشاره کرد که محمد مایلی کهن برایش ایجاد می کرد که منجر به دفاع عادل فردوسی پور از وی در مقابل مایلی کهن در برنامه نود گردید.

همچنین پرویز مظلومی مربی وقت استقلال در سال ۸۹ مزدک را به طرفداری از تیم پرسپولیس در طول پخش بازی های این تیم متهم کرد.

گزارشگر جم جهانی برزیل

مزدک همچنین گزارشگر اعزامی رسانه ملی به جام جهانی بیستم در برزیل بود.

مترجم مجله اروپایی

او در روزنامه های جام جم و سایت خبر آنلاین معمولا نویسنده گزارش لیگ قهرمانان اروپا و ترجمه مقالات ورزشی مجلات اروپایی است.

عکس مزدک میرزایی

مصاحبه با مزدک میرزایی

 

چطور شد که طرفدار ایتالیا شدی؟

 

من از کودکی بازی های این تیم را دنبال می کردم. یکی دو بار اول که بازی هایشان را دیدم احساس کردم که از این تیم خوشم می آید. سال ۸۲ هم که قهرمان شدند و من احساس می کردم این تیم ممکن است خیلی قوی نباشد، اما چیزی دارد که باعث می شود از آن خوشم بیاید.

 

چه تیم هایی رو دوست نداری و از شکستشان حتی خوشحال هم می شوی؟

 

آلمان تیمی بوده که همیشه مورد تنفر من بوده است. مخصوصا که همیشه رقیب ایتالیا هم بوده. اما از این آلمان اصلا بدم نمی آید و نمی دانم باید چه کار کنم. آنها دیگر مثل قبل ماشینی بازی نمی کنند و فوتبال زیبایی ارایه می دهند.

عکس مزدک میرزایی در سالها پیش

 

اولین یورویی که دنبال کردی کدام بود؟

 

سال ۸۴٫ قهرمانی فرانسه و درخشش پلاتینی.

 

از دنبال کردن یورو چه خاطره خوبی داری؟

 

خاطره که زیاد است. اما تلخ ها بیشترند. اگر بخواهم خاطره شیرین بگویم باید به قهرمانی هلند در سال ۸۸ اشاره کنم. هلند هم تیمی بوده که من همیشه آن را دوست داشته ام.

 

خاطره تلخ چطور؟

 

خاطره تلخ مربوط به سال ۱۹۹۶ است. ایتالیا با کلکسیونی از ستاره ها حتی از گروهش هم بالا نرفت. ایتالیا مغلوب خودش شد. البته آریگو ساکی هم کارهای عجیب و احمقانه زیادی انجام داد. مثلا باجو در تیم نبود.

 بیوگرافی مزدک میرزایی

 

کدام صحنه از بازی های یورو را هیچ وقت فراموش نمی کنی؟

 

گل مارکو فان باستن به شوروی در سال ۸۸٫

 

بازی هایی را که خودت گزارش نمی کنی، چگونه دنبال می کنی؟ ممکن است که با دوستان دور هم جمع شوید و بازی ها را ببینید؟

 

بله. خیلی از بازی های مهم را این طور می بینم. وقتی طرفداران متضاد در کنار هم جمع می شوند، جو جالبی به وجود می آید. من هم برخلاف بازی هایی که خودم گزارش می کنم. به راحتی می توانم هیجانم را بروز دهم.

 

منبع: نمناک

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.