حاشیه های درگیری نماینده سراوان به مجلس رسید

واکنش بهارستان به درگیری نماینده سراوان

ویدئوی حاوی ادبیات عجیب یک نماینده مجلس حاشیه های جدی در حاشیه جلسه علنی مجلس به دنبال داشت.ویدئوی حاوی ادبیات عجیب یک نماینده مجلس حاشیه های جدی در حاشیه جلسه علنی مجلس به دنبال داشت.

جمهوریت : گروه سیاسی ؛ روز گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که در آن نماینده سراوان با کارمند گمرک درگیری لفظی پیدا کرد. در پی آن امروز در مجلس شورای اسلامی جلسه غیرعلنی با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد. انتشار این ویدئو واکنش ها و بازتاب های مختلفی داشت اما به صورت عمومی ادبیات نماینده مجلس در فضای مجازی محکوم شد. کار بدان جا رسید که صبح امروز در حاشیه جلسه علنی سخنگوی هیات رییسه از رسیدگی به موضوع خبر داد.

راهروهای پارلمان امروز توام از خبرنگاران و نمایندگانی بود که در پی تحلیل ابعاد این موضوع بودند . نمایندگان البته ادبیات کلی نماینده سراوان را تایید نمی کردند اما تاکید داشتند که پیگیری مطالبات مردم انرژی و توان زیادی را از نمایندگان می گیرد و نماینده سراوان نیز در آن روز ساعاتی را برای جلسه ای از پیش تعیین شده در ورودی گمرک معطل بوده است.

کرد: نماینده سراوان ۴۰ دقیقه مشاجره داشته و معطل بوده اما تنها ۳۰ ثانبه آن ضبط و پخش شده است

علی کرد ، نماینده مردم خاش در مجلس به جمهوریت می گوید که این نشست از قبل برنامه ریزی شده بوده و آقای درازهی بارها درباره مسائل حوزه انتخابیه پیگیری دیدار با رییس گمرک بوده است و در آن روز نیز ایشان با این که ماشینشان دارای آرم بوده و می توانسته وارد شود اما ۴۰ دقیقه مقابل درب معطل شده و بعد هم از ۳۰ ثانبه درگیری فیلم گرفته شده است.

وی تصریح دارد که ” البته ما هم استفاده از توهین و الفاظ غلط را قبول نداریم ولی به نظر می‌رسد آنجایی که به نماینده توهین کرده و فحش دادند هم حساب شده و برنامه ریزی شده بود.

نماینده خاش در پایان گفت: حراست چه حقی داشته که این فیلم را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند؟ ما فکر می‌کنیم که همه این اتفاقات حساب شده و برنامه ریزی شده بوده است.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: بر روی نماینده فشار زیاد است اما الفاظ به کاربرده شده قابل قبول نیست

«محمد جواد جمالی نوبندگانی»، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در حاشیه برگزاری نشست علنی امروز صحن (سه‌شنبه ۲۷ آذر) در جمع خبرنگاران در مورد نحوه ورود هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به موضوع رفتار نماینده مردم سراوان در مجلس بر اساس کلیپ منتشر شده در فضای مجازی، گفت: به دنبال مراجعه‌ای که نماینده سراوان به گمرک تهران داشته در محل ورود به گمرک با مشکلاتی مواجه شده است که برخی به اشتباه این اتفاقات را به ورودی مجلس نسبت داده‌اند که درست نیست.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نماینده مردم سراوان مدعی است که فیلم منتشر شده در فضای مجازی تنها مربوط به ۳۰ ثانیه از آن اتفاقات است و همه موضوع را شامل نمی‌شود، بر اساس اظهارنظر وی دقایقی معطل شده‌ که این امر موجب عصبانی و تهدید شدن هر دو طرف و بیان جملاتی شده است که در نهایت حراست حرکتی را نسبت به آن انجام داد.

وی یادآورشد: در پی بروز این اتفاق در ابتدای نشست علنی امروز صحن، بسیاری از نمایندگان به هیات رئیسه اعتراض کردند که همزمان وزیر اقتصاد در یکی از فراکسیون‌ها حضور داشت، بنابراین از وی برای حضور در نشست غیر علنی دعوت شد تا این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

جمالی تاکید کرد: با توجه به اینکه این موضوع مورد تایید نیست، بنابراین رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که حتما این موضوع مورد رسیدگی و بررسی قرار بگیرد و وزیر اقتصاد هم چون مستقیم درگیر قضیه نبود، قرار شد آخرین مستندات و اطلاعات را بیاورد، بنابراین احتمالا ظهر یا بعد از ظهر امروز نشستی با وزیر اقتصاد برگزار می‌کنیم که اگر نیاز باشد نماینده سراوان هم برای ارائه توضیحات در آن حضور یابد.

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون انتقاد مردم نسبت به رفتار این نماینده اظهار کرد: ما هم الفاظ به کار برده شده را تایید نمی‌کنیم، اما قبول کنید که نمایندگان با فشارها و درخواست‌های زیادی مواجه هستند، به ویژه در روزهای دوشنبه‌ای که نشست علنی برگزار نمی‌شود، آنها به ادارات کل و وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات مراجعه می‌کنند و فشار روی آنها زیاد است.

جمالی افزود: بنده باز هم تاکید می‌کنم که رفتار این نماینده را تایید نمی‌کنم، حتی اگر خود نماینده سراوان هم به شرایط قبل برگردد، رفتارش را قبول نمی‌کنم، به هر حال عواملی موجب بروز این رفتارها شده است، کما اینکه مردم انتظار دارند نماینده سعه صدر و تحمل بالاتری داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: بی‌تردید فشارهای بسیاری از سوی مردم به نمایندگان برای رفع مشکلاتشان وارد می‌شود، بنابراین بهتر است توقعاتشان را کمتر کنند و یا طوری تنظیم نمایند که این همه فشار به نمایندگان وارد نشود تا شاهد چنین واکنش‌هایی که مورد تایید ما هم نیست، نباشیم.

جمالی در پاسخ به این پرسش که نظر شما درباره‌ استیضاح وزیر اقتصاد به دلیل اتفاقات مربوط به نماینده سراوان چیست؟ افزود: استیضاح مربوط به هیات نظارت نخواهد بود و این موضوع به درخواست تعدادی از نمایندگان می‌تواند مطرح شود که مسیر خاص خود را دارد، البته بعید می‌دانم که استیضاح فقط به این دلیل صورت گرفته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.