تولید روزانه نفت ایران در ماه گذشته کاهش یافت

اوپک در جدیدترین گزارش ماهیانه خود اعلام کرد، میزان تولید نفت خام ایران در ماه ژوئن با ۲۲ هزار و ۷۰۰ بشکه کاهش نسبت به ماه می به ۳.۷۹۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.اوپک در جدیدترین گزارش ماهیانه خود اعلام کرد، میزان تولید نفت خام ایران در ماه ژوئن با ۲۲ هزار و ۷۰۰ بشکه کاهش نسبت به ماه می به ۳.۷۹۹ میلیون بشکه در روز رسیده است.

اوپک در جدیدترین گزارش ماهیانه خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد، میزان تولید نفت خام ایران در ماه ژوئن با ۲۲ هزار و ۷۰۰ بشکه کاهش نسبت به ماه می به ۳٫۷۹۹ میلیون بشکه در روز رسیده است. این دومین کاهش متوالی تولید نفت ایران در طی ۲ ماه گذشته است.

آمارهای ارائه شده از سوی دولت ایران به دبیرخانه اوپک نیز نشان می دهد که تولید نفت ایران در ماه ژوئن با ۴ هزار بشکه کاهش به ۳٫۸۰۲ میلیون بشکه در روز رسیده است.

این گزارش همچنین حاکی است، قیمت متوسط نفت خام سنگین ایران در ماه ژوئن با ۴۶ سنت، معادل ۰٫۶ درصد کاهش نسبت به ماه می به ۷۱ دلار و ۶۹ سنت رسیده است.

میزان کل تولید اوپک در این ماه با ۱۷۳ هزار و ۴۰۰ بشکه افزایش نسبت به ماه قبل به ۳۲٫۳۲۷ میلیون بشکه در روز رسیده است. تولید نفت عربستان در این ماه ۴۰۵ هزار و ۴۰۰ بشکه افزایش داشته و به ۱۰٫۴۲۰ میلیون بشکه رسیده است.

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.