امروز ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۱ ق.ظ

تغییر سبک زندگی عاملی برای افزایش آسیب‌های اجتماعی

رئیس سازمان بهزیستی، گفت: تغییر در سبک زندگی در دنیا و کشور ما موجب شده است که آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و...، افزایش یابد.رئیس سازمان بهزیستی، گفت: تغییر در سبک زندگی در دنیا و کشور ما موجب شده است که آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق و...، افزایش یابد.

انوشیروان محسنی بندپی به مناسبت هفته تأمین اجتماعی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه اظهار داشت: امروزه در دنیا و کشور ما تغییراتی در سبک زندگی ایجاد شده است و شرایطی را فراهم کرده که با رشد آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، طلاق، کودکان کار، فقر اقتصادی، بیکاری و دیگر آسیب‌های اجتماعی مواجه هستیم.

وی با تأکید بر اینکه آسیب‌های اجتماعی تبدیل به دغدغه مقام معظم رهبری و دولت شده است گفت: ما مستلزم تفکری نوین  و اقداماتی ویژه برای تأمین رفاه و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه هستیم.

محسنی بندپی‌ بیان داشت: تاکنون با حمایت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی اقدامات خوبی در جهت جلوگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته‌ایم و در این خصوص راهبردها و استراتژی‌های لازم را اجرایی کرده‌ایم.

رئیس سازمان بهزیستی به نقش آگاهی‌سازی و اطلاع‌رسانی درست در جامعه اشاره کرد و گفت: باید شرایطی را فراهم کنیم که دانش خانواده‌ها در خصوص آسیب‌های اجتماعی ارتقا یابد و در این خصوص سازمان بهزیستی اقدامات مؤثری را انجام داده است.

وی بیان داشت: شماره تلفن ۰۹۸۲۸ خط اعتیاد سازمان بهزیستی است که در سال ۹۶، ۴۱۸ هزار تماس داشته است که ما در این خصوص حمایت‌ها و راهنمایی‌هایی داشته‌ایم.

محسنی بندپی گفت: در ۱۱ استان که مصرف مواد مخدر در حال افزایش بود ورود پیدا کرده‌ایم و اقداماتی در جهت کاهش مصرف صورت گرفته است.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه امروزه طلاق به یکی از آسیب‌های اجتماعی جدی در جامعه تبدیل شده است، گفت: طلاق بنیاد خانواده را تهدید می‌کند و در این راستا سازمان بهزیستی آموزش‌های پیش از ازدواج را برگزار کرده است و آموزش‌های دیگری نیز در خصوص فرزندپروری رشد و تکامل کودکان و نقدپذیری آنها برگزار می‌شود.

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات سازمان بهزیستی، جلوگیری و پیشگیری از معلولیت است.

محسنی بندپی گفت: مشاوره‌های ژنتیک در این خصوص باعث پیشگیری در افزایش معلولیت در جامعه شده است.

رئیس سازمان بهزیستی به جمع‌آوری معتادین متجاهر در تهران نیز اشاره کرد و گفت: این معتادین پس از جمع‌آوری در مراکز ماده ۱۶ بهزیستی تهران ساماندهی و نسبت به ترک اعتیاد آنها اقدام می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر در تمامی شهرستان‌های کشور که جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر دارند مرکز فوریت‌های اجتماعی و یا اورژانس اجتماعی تشکیل شده است.

محسنی بندپی بیان داشت: سازمان بهزیستی در راستای توانمندسازی افراد معلول نیز اقدام کرده است چرا که آن‌ها نیازمند خدمات تخصصی هستند که در این راستا این خدمات را بهزیستی ارائه می‌دهد.

وی گفت: ۲۲۰۰ میلیارد تومان دولت برای افرادی که میانگین درآمدی آنها بسیار پایین است اختصاص داده تا از این افراد نیز حمایت شود.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.