امروز ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱ ب.ظ

قیمت روز خانه خود را با «هوش مصنوعی» به‌دست آورید!

با توجه به نوسان زیاد و تفاوت فاحش قیمت خرید آپارتمان یا اجاره آپارتمان در تهران، اطلاع از آخرین و دقیق‌ترین قیمت املاک در مناطق و محلات مختلف تهران و همینطور تطابق قیمت‌های رهن و اجاره با واقعیات بازار، برای متقاضیان مسکن بسیار اهمیت دارد.

به گزارش جمهوریت ;

با توجه به نوسان زیاد و تفاوت فاحش قیمت خرید آپارتمان یا اجاره آپارتمان در تهران، اطلاع از آخرین و دقیق‌ترین قیمت املاک در مناطق و محلات مختلف تهران و همینطور تطابق قیمت‌های رهن و اجاره با واقعیات بازار، برای متقاضیان مسکن بسیار اهمیت دارد.

البته نیاز به دانستن قیمت دقیق خرید خانه و آپارتمان تنها به مستاجران و خریداران محدود نمی‌شود. بلکه تمامی افرادی که در بازار مسکن فعالیت می‌کند و کسب و کارشان با این بازار مرتب است نیاز دارند تا از قیمت خرید آپارتمان در تهران به شکلی دقیق اطلاع پیدا کنند. حال این افراد می‌توانند مالکانی باشند که قصد فروش خانه خود را دارند یا مشاورین املاک یا حتی مصالح‌فروشان و انبوه‌سازان.

اهمیت قیمت‌گذاری دقیق در خرید خانه

در شهر بزرگی مثل تهران رسیدن به قیمت دقیق و درستی برای خرید یا رهن و اجاره آپارتمان بسیار سخت است چرا که قیمت یک ملک نه تنها به صورت منطقه‌ای، محلی و خیابان به خیابان، بلکه در دو واحد داخل یک آپارتمان مشترک هم به شدت متفاوت است. به دلیل نبود ساز و کاری مشخص در قیمت‌گذاری املاک، قیمتی که روی خانه‌ها گذاشته می‏‌شود حباب دارد و با قیمت کارشناسی و واقعی ملک متفاوت است. از طرفی هر شخصی می‌تواند قیمت فروش خانه خود را بر اساس نظر و سلیقه خود تعیین کند که ممکن است این قیمت‌گذاری هیچ مبنای علمی و منطقی نداشته باشد.

در چنین مواردی مشاورین املاک به عنوان متخصصان این حوزه وارد کار شده و قیمت خرید و اجاره آپارتمان را بر اساس فاکتورهایی مثل تورم، قیمت املاک مشابه و رشد منطقه تعییین می‌کنند. اگرچه قیمتی که مشاورین املاک خبره روی املاک می‌گذارند تا حد زیادی قابل قبول است، اما باز هم این قیمت‌گذاری مبنای علمی درستی نداشته و می‌تواند به خاطر شرایط بازار و پیش‌‌بینی غلط، دچار خطا و اشکال باشد.

سامانه «کیلید» اولین سامانه هوشمند املاک کشور است که با تکیه بر علم داده‌ها و ریاضی، آمار و بهره‌گیری از هوش مصنوعی، اطلاعاتی دقیق از قیمت خرید و اجاره آپارتمان در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران را در اختیار شما قرار می‌دهد. این آمار و اطلاعات به شما نشان خواهد داد که قیمت آپارتمان در هر منطقه یا محله از شهر تهران در چه وضعیتی قرار دارد و نمودار رشد آن در طول زمان چگونه بوده است.

کد پستی خود را وارد کنید، قیمت روز ملک خود را ببینید

شاید تا همین اواخر وقتی صحبت از «کد پستی» می‌شد، همه ما بی اختیار یاد پست، آدرس، نامه و قبض تلفن می‌افتادیم؛ اما سامانه هومشند املاک «کیلید»، با کمک فناوری‌های نوین، محاسبات پیچیده ریاضی و بهره‌گیری از هوش مصنوعی توانسته کاربرد جدیدتر و جذاب‌تری را برای کد پستی ۱۰ رقمی ارائه کند.

کاربران با مراجعه به سامانه kilid.com‌ و صفحه «قیمت خانه شما»، می‌توانند کد پستی ۱۰ رقمی ملک خود را وارد کرده و بلافاصله تخمین قیمت روز آن را مشاهده کنند. این سیستم که برای نخستین بار در کشور در اختیار کاربران قرار گرفته بر اساس مشخصات ظاهری ملک، تاریخچه معاملات، رصد روند تغییرات بازار مسکن و چندین عامل تاثیر گذار دیگر، قیمت خانه شما را به صورت خودکار محاسبه می‌کند.

همچنین، در صورتی که ارزیابی قیمت برای ملک شما انجام نشده باشد می‌توانید اطلاعات تماس خود را در سامانه وارد کنید تا ظرف کمتر از ۲۴ ساعت برآورد قیمتی ملک برای شما انجام و ارسال شود. شاید جالب باشد بدانید این برآورد قیمتی در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی خود نیز درصد خطای به مراتب بهتری دارد.

در این قسمت همچنین اطلاعات مفیدی نظیر تاریخچه معاملات ملک، نوع سازه، سن بنا و روند تغییرات قیمت آن قابل مشاهده است. همچنین می‌توانید با وارد کردن اطلاعات تماس خود نظیر شماره همراه یا نشانی ایمیل، همیشه در جریان تغییرات ارزش ملک خود باشید و ارزش دارایی خود را دنبال کنید.

شاخص کیلید چه تفاوتی با میانگین قیمت دارد؟

یکی از شاخص‌های مهمی که در تحلیل وضعیت بازار مسکن مورد استفاده قرار می‌گیرد، میانگین قیمت مسکن است. همانطور که از نام این شاخص پیداست، در تعیین آن از قیمت تمامی خانه‌های موجود، با هر وضعیت، سن و موقعیتی، میانگین گرفته می‏‌شود که اتفاقا به همین دلیل نمی‌تواند شاخص دقیقی باشد. در میانگین قیمت مسکن حذف داده‌های پرت و املاکی که به صورت غیرمنطقی قیمت‌گذاری شده‌اند، انجام نمی‌گیرد و دقیقا به همین دلیل است که این شاخص همواره خطا داشته و با واقعیت فاصله دارد.

کیلید برای حل این مشکل از شاخصی استفاده می‌کند که با روش‌های علمی و آماری به دست آمده است و انسان نقشی در تعیین آن ندارد. این شاخص، که براساس تحلیل‌های پیچیده کامپیوتری به دست می‌آید، با حذف داده‌های پرت می‌تواند سنجه‌ای واقعی و دقیق از وضعیت بازار مسکن در هر منطقه از شهر تهران را بیان کند که قابل اعتماد است و امتحان خود را در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان پس داده است.

قیمت روز خانه

با در نظر گرفتن این نکته که رفتار بازار مسکن در همه مناطق و محله‌های شهر تهران یکسان نیست و قیمت خرید هر آپارتمان‌ با توجه به سن بنا، متراژ، امکانات، موقعیت آن تعیین می‌گردد، رجوع به شاخص کیلید می‌تواند راه‌حل درستی برای اطلاع از قیمت دقیق خرید خانه باشد؛ به این دلیل که این شاخص داده‌ها و اطلاعات رسمی بسیار زیادی را مد نظر قرار می‌دهد که در شاخص میانگین دخیل نیستند، همچنین کاربر این امکان را خواهد داشت تا اطلاعات شاخص کیلید با توجه به ملک مورد نظرش محدود کند و آماری را ببیند که دقیقا برای همان ملک صدق می‌کند و داده‌های نامربوط از آن حذف شده‌اند.

در بخش فرصت‌های بازار مسکن ضمن اینکه می‌توانید قیمت خرید خانه در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران را بررسی کنید و آمارهای کاملی از معاملات انجام شده را ببینید، این امکان برای شما وجود دارد تا میانگین رشد قیمت خانه‌های هر منطقه را با شاخص کیلید مقایسه کنید و دریابید روند تغییرات قیمت رهن و اجاره آپارتمان تا چه اندازه مطابق با واقعیت بوده است.

پایان رپورتاژ آگهی /.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.