خوشحالی و ناراحتی نصیرشلال از مدالی که طلا می‌شود

نایب قهرمان وزنه برداری المپیک لندن می گوید، اینکه مدالش به طلا تبدیل می شود، حس خوشحالی دارد اما قطعا این مدال شیرینی روز اول را نخواهد داشت.

به گزارش جمهوریت ;

نایب قهرمان وزنه برداری المپیک لندن می گوید، اینکه مدالش به طلا تبدیل می شود، حس خوشحالی دارد اما قطعا این مدال شیرینی روز اول را نخواهد داشت.

نواب نصیرشلال در گفت و گو با ایسنا درباره اینکه پس از تایید نهایی مثبت بودن تست دوپینگ حریفش در المپیک لندن مدالش از نقره به طلا تبدیل خواهد شد، بیان کرد: اینکه مدالم به طلا تبدیل می شود خوشحالی دارد اما فکر می کنم بعد از گذشت یک مدت طولانی شیرینی روز اول را ندارد به هر حال اتفاق خوب دیگری است. البته من برای تروختی وزنه بردار اوکراین ناراحت شدم چون از راه ورزش امرار معاش می کند و قطعا برایش اتفاق خوبی نخواهد بود.

او با اشاره به اینکه دومرتبه تست دوپینگ ها در المپیک لندن بررسی شد و وزنه برداران ایران منفی شدند، گفت: بچه های ما واقعا خوب و پاک بودند. جا دارد از کوروش باقری تشکر کنم زحمت این تیم آن سالها گردن او بود. جدا از آن اتفاقات و اختلاف نظرهایی که بعدا به وجود آمد، نمی توان زحماتی که آقای باقری کشید را نادیده گرفت.

نصیرشلال در مورد اینکه با تایید طلای او نتیجه وزنه برداری تاریخی خواهد گرفت، تاکید کرد: به هر حال درست است یک مقداری با تاخیر این نتایج تکمیل می شود اما فکر می کنم نتیجه تاریخی باشد و در هیچ رشته ای تاکنون این چنین نتیجه ای در المپیک به دست نیامده است.

وزنه بردار ایران در مورد اینکه مدتی خبری از او نبود، گفت: مدتی از از جو ورزش فاصله گرفته ام البته اخبار وزنه برداری را دنبال می کنم به هر حال وزنه برداری از گوشت و پوستمان است.

او در پاسخ به این پرسش که امکان دارد دوباره به وزنه برداری در قالب مربی یا حتی ورزشکار برگردد، تصریح کرد: ورزشکار که نه. من تمرین می کنم اما فقط برای سلامتی وآمادگی جسمانی است. به کار در وزنه برداری علاقه دارم اما در هر شرایطی هم کار نمی کنم. اگر شرایط مناسب باشد علاقه دارم به وزنه برداری کمک کنم و مثمر ثمرباشم.

او ادامه داد: من به کار کردن در وزنه برداری علاقه دارم و تا حدی هم تسلط دارم، همیشه با بچه ها هم ارتباط خوبی برقرار کرده ام اما در هر شرایطی یا به هر قیمتی کار نمی کنم. باید جو آرامی باشد و از کادرفنی حمایت شود.  به نظرم مربی تیم ملی نقش مدیر میانی دارد و باید حمایت دو طرف دیگر خود یعنی فدراسیون و تیم ملی را داشته باشد. امیدوارم که آقای برخواه از طرف  فدراسیون و بچه ها حمایت شود تا بهترین نتایج را در کنار او کسب کنیم.

نصیرشلال در پاسخ به این پرسش که حضور کیانوش رستمی و سهراب مرادی را در یک وزن و رقابتی که برای رفتن به المپیک دارند را چطور می بییند، تصریح کرد: فکر می کنم اتفاق خوبی باشد چون وقتی دونفر در یک وزن باشند از لحاظ انگیزه و ذهنی بهم کمک می کنند تا در شرایط نرمال خودشان را رو به بالا نگه دارند و خوب تمرین کنند. از این رو به نظرم اتفاق خوبی است که هر دو در یک وزن هستند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.