امروز ۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲ ب.ظ

۱۵ نمونه از عجیب‌ترین حقایق جهان که به سختی آن‌ها را باور خواهید کرد+ عکس

ما هر روز شاهد دیدن ماجراها و یا شنیدن اخباری از سراسر جهان هستیم که باورشان بسیار مشکل جلوه می کند.

به گزارش جمهوریت ;

۱۵ نمونه از عجیب‌ترین حقایق جهان که به سختی آن‌ها را باور خواهید کرد+ عکس

ما هر روز شاهد دیدن ماجراها و یا شنیدن اخباری از سراسر جهان هستیم که باورشان بسیار مشکل جلوه می کند. در اطراف ما اتفاقاتی رخ می دهند که هیچکس انتظارشان را نداشته و تصورشان را نمی کرده است. این گونه رویدادها و حقایق تنها مختص به دوره ما نیستند و از گذشته نیز وجود داشته اند. علی رغم آنکه بیشتر موارد در کتاب های درسی و یا اطلاعات عمومی گفته شده، اما حقایقی درباره افراد و یا جهان وجود دارد که کمتر کسی از آن ها آگاه است.

به گزارش ایلنا، ما در این مقاله قصد داریم ۱۵ خقیقت جالب، عجیب، و کمتر شنیده شده را برای شما بازگو کنیم. در میان آن ها نکات عجیب درباره شخصیت های مشهور مانند آلبریت اینشتین نیز به چشم می خورد. تصاویر را ببینید، توضیحات را بخوانید و مطلب را تا پایان دنبال کنید.

۱- ریاست جمهوری آلبرت اینشتین

270

در ۱۷ نوامبر سال ۱۹۵۲ میلادی، نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی به صورت رسمی پیشنهاد ریاست جمهوری سرزمین های اشغالی را به آلبرت اینشتین ارائه کرد. با این حال دانشمند آلمانی پیشنهاد را رد نمود و اظهار داشت که علاقه ای به انجام این کار ندارد.

۲- استفاده از کیسه های آرد به عنوان لباس

271

در دهه ۱۹۳۰ میلادی هنگامی که مردم آمریکا حال و روز چندان مناسبی نداشتند، بانوان با انتخاب های متعددی برای پوشیدن لباس رو به رو نبودند. آن ها باید خلاقیت به خرج می دادند و بنابراین تصمیم گرفتند به وسیله کیسه های کتانی آرد برای خود و اطرافیانشان لباس بدوزند. هنگامی که تولید کنندگان به فراگیر شدن این مسئله پی بردند، کیسه های آرد خود را با الگوها، طرح ها و نقش های مختلف تولید نمودند. روی برخی از کیسه ها حتی دستور شستشو و یا دوخت لباس نیز حک شده بود.

۳- بزرگترین پرنده در جهان

272

فسیل «پرنده نقره ای عظیم» با نام علمی «Argentavis magnificens» در سال ۱۹۷۹ میلادی در کشور آرژانتین پیدا شد. پژوهشگران اعلام کردند که این پرنده ۶ میلیون سال قبل روی کره زمین می زیسته است. طول بالهای جانور به ۶ تا ۸ متر می رسیده و ارتفاع آن نیز ۲ متر برآورد شده است.

۴- عجیب ترین پیام اضطراری

273

در سال ۱۹۴۸ میلادی، کشتی هایی که در حال عبور از مالزی بودند، پیغام های اظطراری عجیبی دریافت کردند. کشتی های آمریکایی با سیگنال هایی از سوی یک کشتی هلندی به نام «SS Ourang Medan» مواجه شدند. پیغام به این شرح بود: “تمام افسران به همراه کاپیتان مرده اند. احتمالا تمام کارکنان کشته شده اند؛ من در حال مرگ هستم.”

هنگامی که کشتی ها برای نجات آن ها به محل مراجعه کردند، تمام خدمه و افسران را مرده و در حالتی شبیه به یخ زدن پیدا نمودند. در چهره های آن ها ترس و وحشت زیادی وجود داشت و دست هایشان نیز به صورت کشیده قرار گرفته بود. حتی سگ آن ها نیز به همین شکل جانش را از دست داده بود. نکته ترسناک این بود که هیچ جراحتی روی بدن آن ها دیده نمی شد.

۵- دلیل استفاده از اثر انگشت

274

دو فردی که در تصویر بالا مشاهده می کنید، دلیل استفاده ما از اثر انگشت هستند. آن ها هر دو یک اسم داشتند، به یک زندان فرستاده شدند و عجیب تر آنکه هیچگاه قبل از آن همدیگر را ندیده بودند.چهره آن ها علی رغم عدم وجود هیچ گونه ارتباط فامیلی، با یکدیگر یکسان بود. به همین دلیل برای شناسایی آن ها از اثر انگشت استفاده شد.

۶- بیدار باش قدیمی

275

قبل از آنکه ساعت های زنگ دار اختراع شوند، افرادی به نام «knocker upper» وجود داشتند که کارشان بیدار کردن افراد بود. به این ترتیب مردم می توانستند به موقع به کارهای خود برسند. آن ها با استفاده از چوب و یا نخود به شیشه ها ضربه می زدند تا افراد را بیدار نمایند.

۷- زیبایی دردناک آسیایی

276

در گذشته بانوان چینی پاهای خود را می بستند و به این ترتیب از رشد آن ها جلوگیری می شد. این کار به این دلیل انجام می گرفت که داشتن پاهای کوچک به عنوان مظهر زیبایی و زنانگی به شمار می رفت. همین امر سبب می گشت که پاهای آن ها بد فرم شوند.

۸- هرم های کریستالی عظیم

277

دانشمندان با استفاده از فناوری انعکاس صدا موفق شدند دو هرم غول پیکر را در عمق ۱۸۳۰ متری دریا پیدا نمایند. به نظر می رسد که آن ها از کریستال ضخیم ساخته شده اند. اندازه آن ها از هرم جیزه در مصر نیز بزرگتر است.

۹- اختراع فتوشاپ توسط استالین

278

هر زمان که جوزف استالین از مرگ و یا ناپدید شدن یک نفر مطلع می شد، دستور می داد تصویر آن را از تمام عکس هایی که با او گرفته پاک کنند. بنابراین روتوش عکس به این شکل آغاز گشت.

۱۰- خواب بودن برخی از افراد مقدس

279

این باور وجود دارد که اجساد افراد مقدس تجزیه نمی شوند. قدیمی ترین جسد سالم باقی مانده به «سیسیلیای مقدس» تعلق دارد. او ۱۷۷ سال پس از میلاد مسیح در راه دین کشته شد و اکنون بدنش بسیار شبیه به همان ۱۷۰۰ سال پیش جلوه می کند. این موضوع تمام قانون های طبیعت را زیر سوال برده است.

۱۱- محل جام مقدس حضرت عیسی

280

در بنای تاریخی شفرد در استافورد شایر انگلستان، سنگ نوشته ای عجیب دیده می شود: “DOUOSVAVVM.” هیچکس نمی داند چه فردی آن را در این محل قرار داده و معنی عبارت نوشته شده چیست. با این حال بسیاری اعتقاد دارند که این پیغام توسط شوالیه های معبد نوشته شده تا از این طریق محل قرارگیری جام مقدس پیدا گردد.

۱۲- ترسناک ترین مومیایی ها

282

مومیایی های گوآناخوآتو، ترسناک ترین مومیایی ها در جهان هستند. حالت چهره نشان می دهد که آن ها یا به صورت زنده زنده دفن گشته و یا آن که بر اثر شکنجه کشته شده اند.

۱۳- شربت سرفه عجیب

283

بین سالهای ۱۸۹۰ تا ۱۹۱۰ میلادی، هروئین توسط فردی به نام بایر تولید گشت. این ماده به عنوان جایگزینی غیر اعتیاد آور برای مرفین معرفی شد و برای درمان سرفه کودکان نیز مورد استفاده قرار می گرفت.

۱۴- جاودانه بودن راسپوتین

284

راسپوتین چهره سرشناس روسی، در طول زندگی خود بارها از سوء قصدهای مختلف جان سالم به در برد. مسموم شدن، چاقو خوردن و مورد اصابت گلوله قرار گرفتن، همه در یک شب برای وی اتفاق افتادند. کسانی که این کارها را انجام داده بودند، تصور کردند که وی واقعا جاودانه است؛ تا زمانی که آن ها راسپوتین را پس از شلیک چند باره به او در رودخانه نوا انداختند. چند روز بعد جسد وی از آب بیرون آورده شد.

۱۵- مبارزه یک میمون در جنگ جهانی اول

285

آلبرت مار مدت کوتاهی قبل از شروع جنگ جهانی اول، یک بابون آفریقایی به نام جکی را پیدا کرد. هنگامی که جنگ آغاز گشت، آلبرت به صورت داوطلبانه راهی نبرد شد و جکی را نیز با خودش برد. این حیوان بامزه نه تنها سربازان دیگر را سرگرم می کرد، بلکه هنگام نزدیک شدن دشمن آن ها را مطلع می ساخت و حتی در مبارزات نیز شرکت داشت. پس از اتمام خدمت او، به جکی مدال شجاعت داده شد. این میمون تا سلا ۱۹۲۱ میلادی در کنار صاحبش زندگی کرد.

روزیاتو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.