خودروهای داخلی در سراشــیبی کاهش قیمت

قیمت‌گذاری خودرو موضوعی است که چند ماهی است بازار را متاثر کرده است.

به گزارش جمهوریت ;

بازار خودرو

قیمت‌گذاری خودرو موضوعی است که چند ماهی است بازار را متاثر کرده است. اما خودروسازان چند وقتی است که با اعمال سیاست‌های جدید توانسته‌اند تا حدودی التهابات ناشی از عدم نظارت درست بر فعالیت دلال‌ها در بازار آزاد را کاهش دهند.

به گزارش «اخبار خودرو»،بررسی‌های انجام شده از بازار خودرو طی دوهفته گذشته نشان می‌دهد که رفتار این بازار و نحوه قیمت‌گذاری خودرو تاحدودی مستقل شده و تاثیرات کمتری را از نوسانات بازار ارز و سکه می‌گیرد. از همین‌رو می‌توان گفت که اعمال سیاست‌های جدید در نحوه قیمت‌گذاری خودرو تا حدودی توانسته بر شیوه قیمت‌گذاری خودرو در بازار آزاد تاثیر مثبت بگذارد. به عبارت دیگر قیمت‌گذاری خودروسازان در حاشیه بازار سبب شده که روند افزایشی در بازار کنترل شود و در برخی از موارد شاهد کاهش قیمت برخی از خودروهای تولید داخل در بازار باشیم. بر همین اساس باید گفت با آغاز هفته جدید قیمت برخی خودروهای داخلی پرتقاضا در بازار با کاهش ۵۰۰‌هزار تومانی همراه شده است. همچنین برخی دیگر از خودروها کاهش یک‌میلیون تومانی را در بازار تجربه کرده‌اند.
قیمت‌گذاری خودرو موضوعی است که چند ماهی است بازار را متاثر کرده است. اما خودروسازان چند وقتی است که با اعمال سیاست‌های جدید توانسته‌اند تا حدودی التهابات ناشی از عدم نظارت درست بر فعالیت دلال‌ها در بازار آزاد را کاهش دهند. گروه صنعتی ایران‌خودرو اولین خودروسازی است که با قیمت‌گذاری در حاشیه سود بازار توانسته قیمت محصولات خود را در بازار آزاد کاهش دهد. به عبارت دیگر این خودروساز در قدم اول قیمت محصولات خود را تا سقف ۵ درصد کمتر از حاشیه سود بازار تعیین کرد تا زمینه‌ کاهش قیمت در بازار را فراهم کند. همچنین در پیش‌فروش‌های بعدی و طرح‌های مشارکتی این شرکت، شاهد کاهش مجدد ۵‌درصدی قیمت‌ها بودیم که این اتفاق سبب شده در حال حاضر شیوه تعیین قیمت خودرو در بازار تغییر کند و روند کاهش قیمت‌ها را شاهد باشیم. بررسی‌های انجام شده درمورد بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت برخی از محصولات ایران‌خودرو با کاهش یک‌میلیون تومانی همراه شده است. به عنوان مثال پژو ۴۰۵ اس‌ال‌ایکس و دنا پلاس خودروهایی هستند که بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند و با کاهش یک‌میلیون تومانی، هر یک به ترتیب به قیمت ۶۰‌میلیون‌تومان و ۱۰۶میلیون‌تومان رسیده‌اند. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز که یکی از خودروهای پرطرفدار در بازار به‌شمار می‌رود، با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی به قیمت ۷۱میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که برخی از محصولات پرطرفدار دیگر خودروساز بزرگ کشور یعنی گروه خودروسازی سایپا، روند کاهشی قیمت‌ها را به خود ندیده‌اند. برخی از کارشناسان علت این موضوع را بلاتکلیفی در وضعیت قیمت خودروها می‌دانند، زیرا باتوجه‌به اینکه سایپا هنوز تصمیمی درخصوص اعلام قیمت‌های جدید نگرفته است، فعالان بازار نیز نتوانسته‌اند قیمت خودرو در بازار را براساس قیمت مبنای کارخانه تعیین کنند. بر این اساس روز گذشته قیمت برخی از محصولات خانواده پراید با افزایش ۳۰۰ تا ۶۰۰هزار تومانی همراه بوده، به‌عنوان مثال پراید ۱۳۲ با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۳۶میلیون تومان رسیده است. 
اما این روند کاهش قیمت تنها مختص خودروسازان دولتی نبوده و سایر محصولات خودروسازان خصوصی را نیز شامل می‌شود. به‌عنوان مثال پیکاپ دو کابین آسنا که این روزها بسیار موردتوجه علاقه‌مندان به رشته ورزشی آفرود قرار گرفته، کاهش دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را در بازار آزاد تجربه کرده است. بر همین اساس قیمت این خودرو حدود ۲۵۴میلیون تومان در بازار تعیین می‌شود. همچنین بی‌وای‌دی اس۶ نیز که یکی از کراس‌اوورهای چینی قابل قبول در بازار است، با کاهش ۳ میلیون تومانی به قیمت ۲۱۰ میلیون تومان رسیده است. جک J4 نیز که یکی از محصولات تازه‌وارد چینی به بازار به‌شمار می‌رود، این روزها با قیمتی حدود ۹۸ تا ۱۰۰میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.