دانش علوم‌شناختی در دانشگاه هنر تبریز گسترش می‌یابد

با هدف ترویج و گسترش دانش علوم شناختی، رشته علوم شناختی با گرایش طراحی و خلاقیت در دانشگاه هنر اسلامی تبریز ایجاد و فعالیت آموزشی این رشته از سال آینده تحصیلی با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می‌شود.

به گزارش جمهوریت ;

با هدف ترویج و گسترش دانش علوم شناختی، رشته علوم شناختی با گرایش طراحی و خلاقیت در دانشگاه هنر اسلامی تبریز ایجاد و فعالیت آموزشی این رشته از سال آینده تحصیلی با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، یزدان موحدی، عضو هیات علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز به هنگام تجهیز “آزمایشگاه شناختی طراحی و خلاقیت” این دانشگاه با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی به دستگاه “رهگیر چشمی “، اعلام کرد: با حمایت‌های ستاد توسعه علوم شناختی، آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه هنر تبریز همچنین به دستگاه ۶۴ کاناله ثبت سیگنال‌های مغزی نیز مجهز شده است و علاقه‌مندان و اساتید و دانشجویان حوزه‌های علوم شناختی به فعالیت‌های تحقیقاتی در بخش‌های طراحی شناختی در این آزمایشگاه مشغول هستند.

وی ادامه داد: با ایجاد رشته علوم شناختی با گرایش طراحی و خلاقیت، درصدد اتخاذ سازوکارهایی برای استفاده بهینه از دانش علوم شناختی در رشته‌های هنری از جمله در امر طراحی و تولید بوده تا  فرصت‌های مناسبی برای دانشجویان و محققان برای فعالیت در این رشته و نیز بروز خلاقیت و مطالعات رفتارشناسی مشتری، فراهم شود.

موحدی همچنین اضافه کرد: ترغیب دانشجویان رشته طراحی به ارائه پایان‌نامه‌ها در حوزه علوم شناختی، اقدامی دیگر برای ترویج و ارتقای علوم شناختی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز است و تلاش می‌شود فعالیت‌های پژوهشی در حوزه علوم شناختی در میان دانشجویان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه آشنایی با دستاوردهای علوم شناختی و کاربرد آنها در طراحی و خلاقیت می‌تواند زمینه‌های فکری و عملی مناسبی را برای طراحی صنعتی و طراحی محصول رقم بزند، گفت: دربخش طراحی و خلاقیت نیز سعی می‌شود با تولید محصولات مختلف توسط دانشجو و بررسی آن در چارچوب دانش علوم شناختی، فرصت‌های بیشتری برای اشتغال‌زایی و تجاری‌سازی محصول درجامعه فراهم آید.

عضو هیات علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز با قدردانی ازحمایت و کمک‌های  ستاد توسعه علوم شناختی گفت: فعالیت‌ها برای ترویج و گسترش علوم شناختی در این دانشگاه مرهون اقدامات این ستاد است و ابراز امیدواری کرد با حمایت‌های ستاد ارتباط بیشتری میان صنعت و دانشگاه بویژه برای تامین نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های علوم شناختی بوجود آید.

وی همچنین گفت: در حال حاضر حدود دو هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و در نظر است در راستای گسترش دانش علوم شناختی علاوه بر رشته علوم شناختی با گرایش خلاقیت و طراحی، در آینده دوره دکتری علوم‌شناختی نیز در این دانشگاه ایجاد شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.