چهارمین رویاروی ایران با شیرهای کنعان؛ اولین محک مردان کی روش در قطر

تیم ملی فوتبال ایران در بازی دوستان امروز مقابل فلسطین قرار می‌گیرد.

به گزارش جمهوریت ;

چهارمین رویاروی ایران با شیرهای کنعان؛ اولین محک مردان کی روش در قطر

تیم ملی فوتبال ایران در بازی دوستان امروز مقابل فلسطین قرار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال کشورمان که خود را برای حضور در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات آماده می‌‌کند، با برنامه مقرر شده، در چارچوب سه دیدار تدارکاتی به مصاف فلسطین، لبنان و قطر می‌رود تا با آمادگی کامل در امارات با تیم‌های گروه D (یمن – ویتنام – عراق) رودر رو شود.

دیدار شاگردان کارلوس کی روش با فلسطین از ساعت ۱۶:۳۰ امروز در ورزشگاه الدحیل برگزار خواهد شد و تیم ملی با اولین بازی محک می‌خورد. فلسطین به غیر از ایران باید برابر عراق و قرقیزستان مصاف می‌دهد.

آخرین دیدار بازیکنان فلسطین برابر شش روز پیش مقابل پاکستان به انجام رسید که با گل‌های اودای دباغ و سامه مارابا به ثمر رسید. ترکیب اصلی فلسطین برای این بازی با حضور رامی حمدی، جاکا ایبیشهر، عبدالطیف بهدار، تامر صلاح، عبدالله جابر، محمد درویش، محمد بسیم، سمره مرابا، محمود عید، اودای دباغ (جاناتان کانتیلا)، خالد سالم

هدایت فلسطین برعهده نورالدین اولود علی است که از آپریل ۲۰۱۸ جانشین جولیو سزار بالدیویسو اهل بولیوی شده است. این سرمربی ۴۶ ساله ملیتی فرانسوی-الجزایری دارد و سابقه مربی بدنسازی تیم زیر ۱۹ سال بحرین و فلسطین را در کارنامه دارد.  نورالدین در تیم اوسما الجزایر ۷۳۰ روز حضور داشت و به عنوان کمک مربی فعالیت داشت.

تیم ملی فوتبال فلسطین در جام ملت‌های ۲۰۱۹ در گروه B با تیم‌های استرالیا، سوریه و اردن همگروه است. میانگین سنی حریف امروز شاگردان کی روش ۲۷ سال است. 

Related image

تیم ملی فلسطین در سال ۲۰۱۸ مجموعا ۹ مسابقه رسمی و تدارکاتی برگزار کرده است و چین، پاکستان، قطر، قرقیزستان، عراق، کویت، عمان و بحرین حریفان شیرهای کنعان بوده‌اند. فلسطین در سال ۲۰۱۵ برای نخستین بار حضور در جام ملت‌های آسیا را تجربه کرده و با شکست مقابل ژاپن، اردن و عراق از دور رقابت‌ها کنار رفت. در همین تورنمنت شاگردان کارلوس کی روش تا یک چهارم نهایی پیش رفتند و برابر عراق حذف شدند.

شاگردان نورالدین در رده ۹۸ فیفا قرار دارند و در جایگاه شانزدهم رده بندی قاره آسیا حضور دارند. پیش از بازی امروز قرار بود تیم ملی فوتبال کشورمان با فلسطین قبل از جام ملت‌های ۲۰۱۵ رویارویی داشته باشد که آنها به دلایل واهی چون عدم آمادگی فنی و خستگی ناشی از بازگشت از اردوی آمادگی چین در این مسابقه حاضر نشدند که این امر باعث دلخوری مسئولان فوتبال ایران همچنین کارلوس کی روش شد.

سابقه رویارویی:

اولین رویارویی تیم ملی فوتبال ایران و فلسطین مربوط به مسابقات غرب آسیا در سال ۲۰۰۷ است که به میزبانی اردن برپا شد و تیم ملی ایران به سرمربیگری پرویز مظلومی در این مسابقات حاضر و نتیجه این دیدار با دو گل مهدی رجب زاده و میلاد میداوودی با نتیجه دو بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

دومین مسابقه بین این دو تیم دوباره در مسابقات غرب آسیا در سال ۲۰۰۸ رخ داد که به میزبانی تهران ایران به مصاف فلسطین رفت و تیم علی دایی با نتیجه سه بر صفر با گل‌های کیانوش رحمتی، غلامرضا رضایی و جلال رافخایی موفق به گلزنی شده بودند.

سومین مصاف به ۱۳ مهرماه ۱۳۹۰ برمی‌گردد که در بازی دوستانه به میزبانی تهران کارلوس کی روش با نتیجه ۷ بر صفر موفق به کسب برتری شده بود. در این مسابقه محمد قاضی، کریم انصاری فرد، جواد نکونام، پژمان منتظری، پژمان نوری و جواد کاظمیان(۲گل) گلزنی کرده بودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.