امروز ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ

آموزش فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

امروز در ترنجی خواندیم که آپدیت اندروید ۹ گلکسی اس ۹ با رابط کاربری One UI به صورت رسمی و پایدار عرضه شد.

به گزارش جمهوریت ;

امروز در ترنجی خواندیم که آپدیت اندروید ۹ گلکسی اس ۹ با رابط کاربری One UI به صورت رسمی و پایدار عرضه شد. با توجه به اینکه این آپدیت فعلا برای چند بازار از جمله آلمان ارایه شده است، شاید برخی کاربران که کمی تخصص بیشتری در این زمینه دارند، بخواهند رام آپدیت اندروید ۹ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس را خودشان روی دستگاه خود اعمال کنند. برای همین دانلود رام اندروید ۹ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس نسخه نهایی و پایدار را برای شما قرار دادیم و آموزش فلش رام گوشی سامسونگ با Odin را نیز که قبلا در ترنجی منتشر شده بود، به شما یادآوری کردیم. برخی از دوستان ما در ترنجی به مشکل نبود دکمه OEM Unlock در گوشی سامسونگ خود برخورده اند و این اجازه ادامه روند فلش رام با اودین را به آن ها نمی دهد. طبق درخواست شما آموزش فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ را گردآوری کردم، در ادامه با ترنجی همراه باشید تا آن را با هم مرور کنیم.

OEM Unlock چیست؟

اصلا اجازه بدهید ببینیم این گزینه OEM Unlock چیست؟ در گوشی های با سیستم عامل اندروید ۵ یا بالاتر، در دسترسی های توسعه دهنده یا همان Developer Options گزینه ای با نام «OEM Unlocking» وجود دارد. با روشن کردن OEM Unlock شما می توانید قفل bootloader دستگاهتان را باز کنید. این کار، نصب برنامه ریکاوری سفارشی شده ای مانند TWRP، روت کردن دستگاه برای دسترسی به فایل های سیستم، فلش کردن رام های سفارشی شده، تنظیم هسته اصلی دستگاه و بسیاری قابلیت دیگر را ممکن می کند.

گفته می شود برای نسخه های اگزینوس گلکسی اس ۸، گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۹ گزینه OEM Unlock به راحتی در دسترس نیست. ابتدا اینکه شما پس از هفت روز از فعال کردن دستگاه و همچنین وارد کردن یک حساب گوگل یا سامسونگ گزینه OEM Unlock را خواهید دید. اگر حوصله ۷ روز صبر کردن را ندارید یا اساسا این روش را انجام داده اید و گزینه مورد نظر در دسترس شما نیست، یک روش خیلی دست ساز (!) را برای شما آورده ایم تا با آن فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ را انجام دهید.

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

۱- ابتدا برنامه تنظیمات دستگاه خود را باز کنید.
۲- به مسیر «General management > Date and time» بروید.
۳- تیک گزینه «Automatic date and time» را بردارید.

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

۴- سپس گزینه های جدیدی ظاهر خواهند شد. روی «Set date» کلیک کنید. تاریخی از ماه گذشته را به دلخواه وارد کنید. با این کار می توانیم سیستم را فریب دهیم، سیستم گمان می کند که بیش از هفت روز از خرید و فعال سازی این دستگاه گذشته است. در این آموزش روز دهم ماه May را انتخاب می کنیم.

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

۵- حالا به صفحه اول تنظیمات برگردید. به مسیر «About Phone > Software information» بروید.
۶- هفت مرتبه روی «Build number» یا شماره ساخت کلیک کنید تا اختیارات توسعه دهنده یا Developer Options فعال شوند.
۷- به صفحه اول تنظیمات برگردید. گزینه تازه اضافه شده «Developer options» را انتخاب کنید.
۸- تیک گزینه «Auto Update system» را بردارید.

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

۹- به صفحه قبل برگردید. به بخش «Software update» بروید.

۱۰- تیک گزینه «Download updates automatically» را بردارید.

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

فعال کردن OEM Unlock گوشی سامسونگ

۱۱- روی «Download updates manually» کلیک کنید. ممکن است با پیام خطا مواجه شوید، نگران نشوید، به هیچ وجه اختلالی در روند کار ایجاد نمی کند.
۱۲- دستگاهتان را ری استارت کنید.
۱۳- و تمام! حالا باید بتوانید گزینه «OEM Unlock» را در بخش «Developer options» مشاهده کنید و آن را غیر فعال نمایید.

امیدوارم که این آموزش برای ظاهر کردن گزینه OEM Unlock و غیر فعال کردن آن در گلکسی اس ۸، گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۹ برای شما کارساز بوده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.