امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۴ ق.ظ

آنکارا: نیروهای ما در ادلب باقی می‌مانند/ هیأتی نظامی از آمریکا به ترکیه می‌آید

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که نیروهای کشورش در ادلب باقی می‌مانند.

به گزارش جمهوریت ;

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که نیروهای کشورش در ادلب باقی می‌مانند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی نشست خبری در مجتمع ریاست‌جمهوری گفت: ۱۲ نقطه دیده‌بانی در منطقه ادلب داریم. بر اساس توافق سوچی حضور نظامی خود در این منطقه را تقویت می‌کنیم. نیروهای ما در ادلب باقی می‌مانند. با کمک نیروهای بومی امنیت و ثبات را در حومه ادلب برقرار خواهیم کرد.

او تصریح کرد: عقب‌نشینی، ضعف و توقف در مبارزه با داعش به هیچ وجه مطرح نیست.

کالین گفت: این هفته هیأتی نظامی از آمریکا به ترکیه می‌آید و درباره هماهنگی لازم با همتاهای ترک خود مذاکره خواهد کرد. ترکیه، مبارزه با تروریسم را قاطعانه ادامه خواهد داد و بحث تایید یا اجازه از اسرائیل در این زمینه مطرح نیست.

او با بیان این که تاکنون اجازه نقض حقوق بین‌المللی را نداده‌ و در آینده نیز نخواهیم داد، اضافه کرد: شاهد وضعیت عادی در بازارهای مالی به معنی مثبت و پویا هستیم.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اظهار کرد: تماس تلفنی ترامپ و اردوغان در تاریخ ۱۴ دسامبر یک گفت‌وگوی تاریخی بود. تبدیل خواسته‌های رئیس‌جمهوری ترکیه، به فرمان و رهنمود سیاسی بسیار مهم است.

او با اشاره به مکانیسم خروج آمریکا از سوریه، گفت: آغاز این مکانیسم البته نتیجه گفت‌وگوی تلفنی موثر رئیس‌جمهوری ترکیه در تاریخ ۱۴ دسامبر با ترامپ است که او را به اتخاذ این تصمیم واداشت.

کالین با بیان این که درها را به روی خرید پاتریوت نبسته‌ایم، اضافه کرد: هزینه و محتوای پیشنهاد آمریکا مهم است. ترکیه می‌تواند این موضوع را بررسی کند.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۹ به دعوت رجب طیب اردوغان، همتای ترک خود به آنکارا خواهد رفت.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.