امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۷ ق.ظ

تاریخ انقضای تایر، ۵سال پس از تولید

به گزارش «اخبار خودرو»، تاریخ انقضای تایر یکی از مواردی است که کمتر راننده‌ای از آن اطلاع دارد؛ اینکه یک تایر تاریخ گذشته می‌تواند خودرو شما را به یک ارابه مرگ تبدیل کند و باعث خسارت‌های شدید مالی و حتی جانی شود.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش «اخبار خودرو»، تاریخ انقضای تایر یکی از مواردی است که کمتر راننده‌ای از آن اطلاع دارد؛ اینکه یک تایر تاریخ گذشته می‌تواند خودرو شما را به یک ارابه مرگ تبدیل کند و باعث خسارت‌های شدید مالی و حتی جانی شود.

شاید شما هم هنگام فروش خودرو خود با افتخار به این نکته اشاره کرده‌اید که با وجود اینکه چند سال از عمر این خودرویتان می‌گذرد هنوز تایر زاپاس آن به زیر ماشین نرفته است. در چنین مواقعی بدون هیچ تاملی بهتر است به فکر دورانداختن تایر به‌ظاهر نو و خرید یک تایر جدید باشید.

درمورد مدت‌زمان انقضای تایر هنوز کارشناسان صنعت تایرسازی به اجماع نظر نرسیده‌اند که البته اصلی‌ترین علت آن نوع تکنولوژی استفاده‌شده در ساخت انواع مختلف تایر است.

اگرچه برخی سازندگان مطرح دنیا مانند میشلن انقضای تایر را حدود ۷سال پس از تولید اعلام می‌کنند اما آنچه به‌عنوان یک استاندارد جهانی مطرح می‌شود، ‌فاصله زمانی ۵سال برای استفاده از یک تایر پس از خروج از خط تولید است،‌ حتی اگر از آن استفاده‌ای نشده باشد و در بهترین شرایط انبارداری نگهداری شده باشد.

دکتر سعید تقوایی، مدیرعامل شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک ایران در گفت‌وگو با  «دنیای خودرو» زمان مناسب برای استفاده از یک تایر را حداکثر ۵سال دانست و گفت: اگر تایر درحال استفاده باشد زمان استفاده از آن بسته به میزان بار وارد شده، ‌کیلومتر پیمایش، نوع جاده و متوسط سرعت خودرو بین ۴۰تا ۸۰هزارکیلومتر تعیین می‌شود. اما اگر تایر پس از خروج از خط تولید، تنها برای مدت ۵سال بلااستفاده بماند به‌دلیل از دست دادن ساختارهای داخلی خود باید معدوم شود و به هیچ وجه در خودروها مورد استفاده قرار نگیرد.

وی مرجع تعیین مدت زمان ۵سال برای عمر مفید تایرها را دپارتمان حمل‌ونقل آمریکا دانست و اظهار داشت: تمام تایرهای تولیدی در دنیا دارای کد DOT هستند که از ۱۳رقم و حرف تشکیل شده است.

این کد دارای اطلاعات کشور و کارخانه محل و سال ساخت تایر است. مصرف‌کنندگان در صورت واردکردن این کد در سامانه DOT می‌توانند به اطلاعات ساخت آن دسترسی پیدا کنند. البته اگر ۵سال از ساخت تایر گذشته باشد تایر مذکور از نظر این دپارتمان منقضی شده و قابل استفاده نیست.

وی خاطرنشان کرد: تایرسازان‌ ایرانی به‌دلیل تحریم‌ها قادر به ثبت کد مذکور در سامانه نیستند اما مصرف‌کننده می‌تواند با توجه به سال ساخت محصول، از قابل استفاده بودن آن مطلع شود.

دکتر تقوایی با تاکید بر اینکه هیچ تایری پس از گذشت ۵سال از تولید آن قابل استفاده نیست، گفت: گذر زمان باعث ایجاد تخریب‌های استاتیک در لاستیک می‌شود که از جمله آن می‌توان به ازدست رفتن کیفیت مواد به‌کار رفته در تایر و شکسته‌شدن اتصالات عرضی پلیمرها اشاره کرد. همچنین پس از این مدت مواد ضد ازن و ضد اکسیژن موجود در تایر تبخیر می‌شوند و با از دست رفتن خاصیت ضد ازنی و ضد اکسیدی تایر،‌ روند تخریب آن سرعت می‌گیرد.

به گزارش «اخبار خودرو»، تاریخ انقضای تایر امری جدا از میزان کارکرد آن است، به این معنی که اگر تاریخ انقضای یک تایر فرارسیده باشد، حتی اگر تایر کارکرد کمی دارد باید برای تعویض آن اقدام کرد. شاید در این خصوص لازم است تا سازمان ملی استاندارد به‌عنوان تنها مرجع رسمی در کشور،‌ برای صدور دستورالعمل تاریخ انقضای تایر و اطلاع‌رسانی صحیح آن به مصرف‌کنندگان اقدام کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.