بسته اینترنت بدون اینستاگرام باعث ترویج بیشتر فیلترشکن ها می شود

سه روز پیش بود که در ترنجی با هم درباره اینکه بسته اینترنت بدون اینستاگرام چیست، صحبت کردیم.

به گزارش جمهوریت ;

سه روز پیش بود که در ترنجی با هم درباره اینکه بسته اینترنت بدون اینستاگرام چیست، صحبت کردیم. امروز وزیر ارتباطات در توییتی می گوید بسته اینترنت بدون اینستاگرام باعث ترویج بیشتر فیلترشکن ها می شود و راه حل خوبی نیست. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

اینستاگرام

اینستاگرام

این توییت محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات است و در آن گفته می شود که:

در جلسه‌ای که با متخصصان بخش ارتباطات داشتم، نظرشان بر این بود که این ابلاغیه سازمان تنظیم عملا بی‌فایده است. چرا که اولا باعث ترویج بیشتر فیلترشکن‌ها می‌شود، ثانیا هدف، از طریق ترویج نرم افزارهای مدیریت والدین بهتر محقق می‌شود. نظر درستی بود و لازم است این ابلاغیه اصلاح شود.

از نظر وزیر ارتباطات بسته اینترنت بدون اینستاگرام باعث ترویج بیشتر فیلترشکن ها می شود و این ابلاغیه سازمان تنظیم عملا بی‌فایده است. در درجه بعد اگر هدف کوتاه کردن دست کودکان از محتوای نامناسب است، هدف، از طریق ترویج نرم افزارهای مدیریت والدین بهتر محقق می‌شود. البته همین حالا از طریق سیم کارت های دانش آموزی چنین تسلطی برای والدین وجود دارد.

این صحبت در حالی است که دیروز در ترنجی خواندیم جایگزین داخلی اینستاگرام در حال توسعه است. دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از جامعه مذهبی کشور درباره اینستاگرام مشکل دارند. اثرگذاری خودشان را هم دارند و صدایی دارند که شنیده می‌شود، اضافه کرد: من معتقدم باید پلتفرم بهتر و کامل‌تری بدهیم چونپلتفرمی مثل اینستاگرام متعلق به ۱۰ سال قبل است که تازه به نتیجه رسیده است‌. در عین حال، ‌چیزی که ما الان ارائه کنیم ۳ سال دیگر به نتیجه می‌رسد و بالغ می‌شود لاجرم تا آن زمان، چیزی که ما ارائه کنیم نسبت به اینستاگرام خیلی بهتر خواهد بود.

نظر شما درباره موضع های مسئولان درباره اینستاگرام چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.