تصاویر کمتر دیده‌شده از جوانی آیت‌الله شاهرودی کنار شهید صدر + عکس

تصاویری از دوران حیات علمی آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نجف و تلمذ در محضر شهید سید محمدباقر صدر را ببینید.

به گزارش جمهوریت ;

تصاویری از دوران حیات علمی آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نجف و تلمذ در محضر شهید سید محمدباقر صدر را ببینید.

عقیق:آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته بعد از یک دوره بیماری، دعوت حق را لبیک گفت.

مرحوم هاشمی شاهرودی متولد ۱۳۲۷ در شهر نجف اشرف و از شاگردان برجسته شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر بود.  ارتباط وی با شهید صدر بیش از دیگران بود و او را در زمره اصحاب نزدیک آن مرجع شهید قرار داده بود.

شهید صدر در نامه‌ای به یکی از شاگردانش درباره مرحوم شاهرودی گفته بود “آقای هاشمی رشد علمی شگفت‌انگیز و نبوغ‌آمیزی دارد.“، به‌دلیل همین نبوغ و استعداد مرحوم هاشمی شاهرودی بود که قبل رسیدن به سی‌سالگی از استادش شهید سیدمحمدباقر صدر اجازه اجتهاد دریافت کرده بود.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی در دوران مبارزات نهضت اسلامی نیز، واسطه مکاتبات امام خمینی و شهید صدر بود و نظریات شهید صدر درباره امور مهم مربوط به امت اسلام از جمله فشارهای رژیم بعث به حوزه نجف، اخراج، دستگیری و اعدام علما و اقدامات صدام علیه مراسمات مذهبی شیعیان را به امام راحل منتقل می‌کرد.

در ذیل تصاویری کمتر دیده‌شده از دوران تحصیل مرحوم شاهرودی در نجف کنار استادش شهید صدر را می‌بینید:

مرحوم هاشمی شاهرودی نفر سوم از سمت چپ کنار آیت‌الله سید محمدباقر صدر

آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی (نفر سوم از سمت راست)

آیت‌الله محمدباقر حکیم (نفر دوم از سمت چپ)، آیت‌الله شاهرودی، شهید صدر، عبدالعزیز حکیم

شهید محمدباقر حکیم، مرحوم شاهرودی، مرحوم عبدالعزیز حکیم کنار شهید صدر

منبع:تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.