امروز ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹ ق.ظ

پیام تسلیت آیت‌الله رشاد در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی

در پی ارتحال فقیه و اصولی نواندیش، آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی پیام تسلیتی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران صادر شد.

به گزارش جمهوریت ;

در پی ارتحال فقیه و اصولی نواندیش، آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی پیام تسلیتی از سوی آیت الله علی اکبر رشاد، رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران صادر شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم.

إنّا لِلّه و إنّا إلیه راجعون

رحلت فقیه و اصولی نواندیش، میراثدار متفکر موسس علامه‌ی شهید محمدباقر صدر (قده)، حضرت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی (طاب ثراه) را به ساحت قدسی حضرت بقیت الله (ارواحنا فداه)، زعیم حکیم امت، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای و دیگر مراجع عظام (دام ظلّهم)، حوزه‌های علمیه و ملت شریف ایران و بیت معزّز آن راحل رستگار، سوکمندانه تسلیت عرض می‌کنم.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی (ره) که امید آینده‌ زعامت شیعه قلمداد می‌شد، روحانی‌ای بود متخلّق، فقیهی بود متضلّع، اصولی‌ای بود متفکر، دانشمندی بود متواضع، سیاستمداری بود معتدل، و مدیری بود مقتدر.

او طی عمر پربرکت خویش منشأ خدمات انقلابی، سیاسی و علمی بسیاری بود. مجاهدت مؤثر در جریان پیروزی انقلاب عظیم اسلامی، حضور هدایتگرانه در جبهه‌های دفاع مقدس، عضویت در شورای نگهبان، عهده‌داری ریاست قوه‌ی قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام، تدریس در حوزه‌های علمیه‌ی نجف، قم و تهران و تربیت شاگردانی فاضل و بارز، تالیف آثار فاخر فقهی و اصولی، تاسیس و هدایت مرکز دایره المعارف فقه اهل بیت (س) و دانشگاه عدالت، نمونه‌ای از خدمات ارزشمند آن بزرگوار است.

به جهت نقش مؤثر ایشان در فرایند تاسیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و قریب به دو دهه تدریس خارج فقه و اصول در حوزه‌ی تهران، مسؤولان پژوهشگاه و ارکان حوزه‌ی عریق تهران، خود را بطور مضاعف، وامدار او می‌دانند.

این کمترین برای آن فقید سعید رحمت و علوّ درجات و برای فرزندان، شاگردان و خیل علاقه‌مندان او از بارگاه باری صبر و سلامت مسألت دارم، و ضمن اعلام تعطیلی دروس کلیه‌ی مدارس علمیه‌ی تهران در روز چهارشنبه‌ی پنجم دیماه، از قاطبه‌ی علمای اعلام، مدرسان و طلاب عزیز، مردیف شریف و قدرشناس پایتخت دعوت می کنم در مراسم نماز و تشییع پیکر پاک این عالم فرزانه و انقلابی که ساعت هشت صبح در مصلای امام خمینی (قده) برگزار می‌گردد حضور به هم رسانند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.