امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ

بررسی کاربران اندروید در ایران

عموما عادت کرده ایم به مرور رفتار بازارهای خارجی چون عموما سازمان های پایش بازار، بازار ما را بررسی دقیق نمی کنند.

به گزارش جمهوریت ;

عموما عادت کرده ایم به مرور رفتار بازارهای خارجی چون عموما سازمان های پایش بازار، بازار ما را بررسی دقیق نمی کنند. امشب اما می خواهیم بر اساس یک آمار نسبتا قابل اتکا از یک سرویس با تعداد کاربر قابل توجه، بررسی کاربران اندروید در ایران را داشته باشیم تا عادت کلی بازار را دریابیم، با ترنجی همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

گزارش پیش روی شـما از تحلیل داده های کاربران ایرانی دارای موبایل اندرویدی در آذر ۹۷ به دسـت آمده اسـت. داده های این گزارش از طریق برنامه هایی که برای ارسال اعلان (پوش نوتیفیکیشن) و دریافت آمار کاربران از کتابخانه پوشـه اسـتفاده می کنند، گردآوری شده است. امیدواریم با انتشار این گزارش گامی در راستای رشد فضای استارت آپی کشور برداشته باشیم

تعداد اعلان بررسی شده ۹,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
تعداد برنامه های بررسی شده ۶۰,۰۰۰
تعداد نصب های فعال ماهانه ۸۳,۰۰۰,۰۰۰
تعداد کاربر فعال ماهانه ۲۷,۰۰۰,۰۰۰

بر اساس این داده ها، پرطرفدارترین برندهای اندرویدی به تفیکیک کلی مدل های پرفروش آن ها از قرار زیر است:

سامسونگ گلکسی جی ۷ پرطرفدارترین موبایل اندرویدی در ایران

بررسی کاربران اندروید بازار ایران

بررسی کاربران اندروید بازار ایران

در این بین می توان به حضور پررنگ برند تازه جان یافته نوکیا اشاره کرد که در همین مدت با حدود ۱ درصد سهم بازار رسیده است. سامسونگ با سهم ۶۳٪ با فاصله بسیار زیاد نسبت به هوآوی و اختلاف بالای ۳ برابری ایستاده است، ال جی سومین برند پرفروش بازار اندروید ایران است و سونی هنوز در رتبه چهارم به عناون یکی از شرکت های قابل توجه ایستاده است.

لنوو به تنهایی بازار تبلت های ایران را قبضه کرده و تمام فروش این برند که چهارمین برند پرفروش بازار ایران است، تبلت ها هستند.

بررسی کاربران اندروید بازار ایران

بررسی کاربران اندروید بازار ایران

بررسی کاربران اندروید بازار ایران

بررسی کاربران اندروید بازار ایران

سیستم عامل اندروید ۶ پرکاربرترین نسخه اندورید در بازار ایران است

با اختلاف بسیار کم پس از آن اندروید ۷ قرار می گیرد و از آن اندروید ۵ خواهد بود. اندوید ۸ رتبه چهارم را در بازار ایران دارد. جالب است که تا آذر ۹۷ همانند بازار جهانی، سهم قابل ذکری از اندروید ۹ در بازار ایران نیز وجود ندارد.

نمایشگر ۵ اینچ HD اکثریت موبایل های اندرویدی حاضر در کشور را تشکیل می دهند. جالب است که رزلوشن QHD سهم اندکی از بازار را دارند. از آن جالب تر اینکه نسبت تصویر ۱۸:۹ در بازار کشور ما رشد قابل توجهی را داشته که بیشتر آن را مدیون هوآوی و سامسونگ است.

اما کاربران اندروید بازار ایران مشتری کدام اپراتور هستند و با چه فناوری و ارایه دهنده ای به اینترنت متصل می شوند؟

در این بین سهم بسیار گسترده مخابرات ایران در اینترنت ثابت برای من جالب بود. البته توجه دارید که این نتایج بر اساس داده های این منبع بوده و جامعه اصلی می تواند متفاوت باشد.

به صورت کلی می توان گفت اکثریت کاربران اندروید ایران در دسته پایین رده اقتصادی هستند

شما کاربر اندروید هستید؟ در کدام دسته از این موارد می گنجید؟ به صورت کلی می توان گفت اکثریت کاربران اندروید ایران در دسته پایین رده اقتصادی هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.