فیلمی از حضور مرحوم آیت‌الله شاهرودی در مراسم غبارروبی حرم حضرت معصومه(س)

فیلمی از حضور آیت‌الله شاهرودی در مراسم غبارروبی حرم حضرت معصومه(س) مشاهده می‌کنید.

به گزارش جمهوریت ;

فیلمی از حضور آیت‌الله شاهرودی در مراسم غبارروبی حرم حضرت معصومه(س) مشاهده می‌کنید.

عقیق:آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که شب گذشته بعد از یک دوره بیماری، به دیار حق شتافت، در سال ۱۳۲۷ در شهر نجف اشرف به دنیا آمد و از شاگردان برجسته شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر بود.  ارتباط وی با شهید صدر بیش از دیگران بود و او را در زمره یاران نزدیک آن مرجع شهید قرار داده بود. 

وی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در مدرسه علوی نجف اشرف گذراند. از اولین اساتید وی در دروس دینی حجت الاسلام والمسلمین شیخ هادی سیستانی بود. آیت‌الله شاهرودی بعد از ورود به مدرسه علمیه “منتدی النشر” و فراگیری علوم دینی در سن ۱۴ سالگی به‌دست آیت‌الله العظمی خویی معمم شد. بعد از فراگیری دروس ابتدایی حوزه، به تحصیل خارج فقه و اصول از محضر اساتید مطرح حوزه نجف پرداخت که از آنها می‌توان به امام خمینی، آیت‌الله العظمی خویی و شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر اشاره کرد.

عضویت در فقهای شورای نگهبان، عضویت در مجلس خبرگان رهبری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله مسئولیت‌های ایشان بوده است.

مرحوم آیت‌الله شاهرودی در آذرماه سال ۹۶ با حضور در استان قم، در مراسم غبارروبی حرم حضرت معصومه(س) حضور یافتند. این مراسم به مناسبت سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم برگزار شد.

فیلم آن را در ادامه مشاهده می‌کنید:

دریافت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.