افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ دلار بانکی

بانک‌ها امروز نرخ خرید دلار آمریکا را ۵۰۰ تومان افزایش دادند.

به گزارش جمهوریت ;

بانک‌ها امروز نرخ خرید دلار آمریکا را ۵۰۰ تومان افزایش دادند.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی از چندماه پیش و همزمان با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد به بانک‌ها مجوز داد تا نسبت به خرید ارز مردم با قیمتی که بانک مرکزی روزانه اعلام می‌کند، اقدام کنند.

این نرخ در ابتدا تفاوت قابل توجهی با بازار آزاد داشت و به همین دلیل، کمتر کسی برای فروش ارز خود به بانک‌ها مراجعه می‌کرد، اما به تدریج با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد و افزایش قیمت خرید ارز در بانک‌ها این نرخ به بازار نزدیک شد و حتی در برخی روزها از قیمت بازار آزاد نیز عبور کرد.

نرخ خرید دلار در بانک‌ها امروز (پنجم دی) نسبت به روز گذشته افزایش قابل توجهی داشت و با رشد ۵۰۰ تومانی به ۱۰ هزار و ۸۰۱ تومان رساندند، روز گذشته نرخ خرید دلار در بانک‌ها ۱۰ هزار و ۳۰۱ تومان بود.

بانک‌ها همچنین نرخ خرید سایر ارزها را نیز امروز افزایش دادند به طوریکه هر یورو امروز با نرخ ۱۲ هزار و ۳۲۰ تومان و هر پوند با قیمت ۱۳ هزار و ۷۱۷ تومان خریداری شد.

بانک‌های عامل ارز مسافرتی، در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا سقف ۵۰۰ یورو برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها پرداخت می‌کنند که این نرخ امروز ۱۲ هزار و ۴۳۲ تومان است که با درنظر گرفتن کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۲ هزار و ۸۳۰ تومان می‌رسد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.