روسیه موشک مافوق صوت غیرقابل‌رهگیری تولید کرده است

رئیس‌جمهوری روسیه از تولید یک نوع موشک مافوق صوت استراتژیک خبر داده است.

به گزارش جمهوریت ;

رئیس‌جمهوری روسیه از تولید یک نوع موشک مافوق صوت استراتژیک خبر داده است.

به گزارش ایسنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز (چهارشنبه) در یک سخنرانی گفت که آزمایش نهایی موشک مافوق صوت “آوانگارد” با موفقیت انجام گرفته و از سال آینده به زرادخانه موشکی روسیه افزوده خواهد شد. به گفته پوتین، این موشک قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است.

پوتین با اعلام اینکه روسیه نخستین کشوری است که چنین موشکی را تولید کرده، گفت: از سال ۲۰۱۹، نیروهای مسلح روسیه سامانه موشکی قاره پیمای آوانگارد را در اختیار خواهند داشت و این لحظه‌ای پرشکوه در تاریخ نیروهای مسلح و کشور ماست.

بر اساس گزارش بی‌بی‌سی، او خاطرنشان کرد: روسیه اینک به یک اسلحه استراتژیک جدید مسلح شده است.

در ماه مارس سال جاری، پوتین گفت که ارتش این کشور تعدادی اسلحه جدید را در دست تولید دارد. منابع نظامی روسی گفته‌اند که موشک مافوق صوت آوانگارد علاوه بر سرعت زیاد از قابلیت مانور فراوان برخوردار است و به سرعت قادر به تغییر جهت است. به گفته آنان، مجموع این خصوصیات باعث می‌شود تا تجهیزات دفاع ضدموشکی موجود قادر به رهگیری و انهدام این موشک نباشند.

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه، سپردفاع ضدموشکی آمریکا هم قادر به جلوگیری از اصابت این موشک به هدف نیست.

ولادیمیر پوتین گفته است که با عملیاتی شدن این موشک، سامانه‌های دفاع ضدموشکی جهان کهنه و از رده خارج شده‌اند.

ولادیمیر پوتین در سال‌های اخیر یک سیاست خارجی تهاجمی را همراه با تأکید بر تقویت بنیه نظامی این کشور دنبال کرده و گفته است که جامعه جهانی باید روسیه را به عنوان یک ابرقدرت به رسمیت بشناسد. در این راستا، مقامات روسیه از لزوم حضور آن کشور در حوزه‌های نفوذ خود سخن گفته‌اند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.