کریسمس در فضا+تصاویر

به گزارش ایسنا، فضانوردان نیز همانند دیگر افراد از آغاز جشن کریسمس خشنودند و به همین مناسبت تصاویر زیبایی را اخیرا ثبت کرده‌اند.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش ایسنا، فضانوردان نیز همانند دیگر افراد از آغاز جشن کریسمس خشنودند و به همین مناسبت تصاویر زیبایی را اخیرا ثبت کرده‌اند.

“تیموتی پیکه” فضانورد بریتانیایی آژانس فضایی اروپا موفق به ثبت تصویر بی‌نظیری از دریای بـِرینگ شد. “تیموتی پیکه”(Timothy Peake) فضانورد آژانس فضایی اروپا این تصویر باشکوه را از سواحل یخ زده دریای بـرینگ در بخش شمالی اقیانوس آرام در روسیه منتشر کرد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی با انتشار این تصویر جشن کریسمس را تبریک گفت. ایستگاه فضایی بین‌المللی(International Space Station) یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از ۱۵ کشور ساخته می‌شود. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. سرعت آن در مدار برابر ۲۷٬۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است، که به این ترتیب روزی بیش از ۱۵ بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند.

در این تصویر جذاب می‌توان غروب خورشید  بر روی زمین را مشاهده کرد. در تصویر فوق خورشید در حال غروب کردن در خلیج مکزیک است. خلیج مکزیک یک حوضه اقیانوسی است که بیشتر آن توسط قاره آمریکای شمالی و آمریکای مرکزی احاطه شده‌ است. این خلیج در شمال‌ غرب شمال و شمال‌ شرق به سواحل خلیجی ایالات متحده محدود است، در جنوب‌ غرب و جنوب به مکزیک و در جنوب شرق به کشور کوبا منتهی می‌شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.