واشنگتن پست: ایرانی ها به مراتب منطقی تر از آمریکایی ها رفتار می کنند

"ترامپ" دوست دیکتاتور ها است/ اعمال دوباره تحریم ها می تواند باعث هماهنگی و اتحاد بیشتری بین چین، روسیه و ایران شود. به نظر می رسد ترامپ تمرکز خود را بر روی تغییر رژیم قرار داده است در حالی که هیچ برنامه مشخصی ندارد و اصلا نمی داند با تغییر رژیم به دنبال چیست.همین رفتار ها است که روشن می کند سیاست های ترامپ در قبال ایران بسیار نا مشخص و غیر منطقی است."ترامپ" دوست دیکتاتور ها است/ اعمال دوباره تحریم ها می تواند باعث هماهنگی و اتحاد بیشتری بین چین، روسیه و ایران شود. به نظر می رسد ترامپ تمرکز خود را بر روی تغییر رژیم قرار داده است در حالی که هیچ برنامه مشخصی ندارد و اصلا نمی داند با تغییر رژیم به دنبال چیست.همین رفتار ها است که روشن می کند سیاست های ترامپ در قبال ایران بسیار نا مشخص و غیر منطقی است.

روز دوشنبه درگیری لفظی بین ترامپ و حسن روحانی وارد فاز جدیدی شد به طوری که جهان به شدت از احتمال رخداد یک درگیری احساس خطر کرد.
به گزارش نواندیش، مکس بوت با انتقاد از سیاست های ترامپ در واشنگتن پست نوشت: این سخنان ترامپ در حالی مطرح شد  که روحانی گفته بود: آمریکا باید بداند که صلح با ایران مادر تمام صلح ها است و جنگ با ایران مادر همه جنگها است. در این بین واکنش ترامپ به نظر من غیرمنصفانه بود.
من در گفتگو با CNN گفتم: اگر کسی صحبت از جنگ و خشونت کند، می گویم این شخص رئیس جمهور ایالات متحده است چرا که رهبری یک کشور مانند ایران به نظر می رسد پایدار و منطقی تر از رئیس جمهور ایالات متحده رفتار می کند.
من مطمئن هستم که همه حامیان ترامپ زمانی که او از پوتین تجلیل کرد عصبانی شدند. یا هنگامی که او همزمان با اینکه هزاران نفر در اردوگاه های کار اجباری به بردگی گرفته می شدند دست رهبر کره شمالی را می فشرد. یا وقتی با رئیس جمهور فیلیپین مشغول گرم گرفتن بود در حالی که او دست به جنایت می زد.
به نظر می رسد ترامپ می تواند دیکتاتورها را به شکل عجیب و غریبی بستاید و با اینکه آن ها را دوست خود بداند هیچ مشکلی ندارد. در حقیقت ترامپ هر آن کس که با او باشد حتی دیکتاتور می ستاید و مشکل کنونی او با ایران نیز تن ندادن این کشور به سیاست هایش است.
روشن بگویم من دلبستگی به حکومت ایران ندارم، اما به نظرم رهبران ایران به مراتب منطقی تر از ترامپ هستند.
ایران در گسترش نفوذ منطقه ای اش به شدت موفق بوده و توانسته هلال شیعی خودش را از تهران تا بیروت گسترش دهد. این کشور برای به دست آوردن مزایای اقتصادی، موافقت کرد که بخش عمده برنامه هسته ای خود را در راستای لغو تحریم های بین المللی تعلیق کند. پس از آنکه ترامپ روی کار آمد ایران در خلیج فارس عملرد به مراتب محتاط تری داشت تا بهانه ای دست او ندهد، به همین خاطر می گویم آن ها در شرایط گوناگون منطقی تر رفتار کرده اند.
در مقابل، سیاست ترامپ در مورد ایران نه پایدار و نه منطقی است. او از معامله هسته ای خارج شد، که ایران را مجبور می کرد تا ۹۷ درصد مواد اورانیوم غنی شده خود را از بین ببرد، ترامپ در حالی تحریم ها را دوباره اعمال می کند که این کار می تواند باعث هماهنگی و اتحاد بیشتری بین چین، روسیه و ایران شود. به نظر می رسد ترامپ تمرکز خود را بر روی تغییر رژیم قرار داده است در حالی که هیچ برنامه مشخصی ندارد و اصلا نمی داند با تغییر رژیم به دنبال چیست.
در مجموع همین رفتار ها است که روشن می کند سیاست های ترامپ در قبال ایران بسیار نا مشخص و غیر منطقی است و او با اتخاذ این روند تنها به منافع ایالات متحده آسیب خواهد زد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.