نگاهی ویدیویی به ربات پیشرفته Walker ، محصول جدید Ubtech

ارسال شده توسط: محمد قاسمی .

به گزارش جمهوریت ;

ربات پیشرفته Walker

۲۱ دی ۹۷ ساعت ۲۲:۲۵

مهمان این بخش از گجت تی وی، ربات پیشرفته Walker است؛ محصول جدید شرکت چینی Ubtech که با قابلیت‌های منحصربه‌فرد خود می‌تواند همراه بسیار خوبی برای شما باشد.

شاید کمپانی Ubtech را بیشتر با کیت‌های STEM و ربات‌هایی با اندازه اسباب‌بازی‌های کوچک بشناسید، ولی اخیرا این شرکت با توسعه ماشین‌های بزرگ‌تر، خود را در کانون توجه قرار داده است. در رویداد فناوری سی ای اس ۲۰۱۹، این شرکت چینی بار دیگر ربات پیشرفته Walker را در مقابل همگان قرار داد. البته، حالا دو بازو به این ربات اضافه شده و به لطف هماهنگی دست‌ها و چشم خود می‌تواند چیزهای مختلف را در اختیار شما قرار دهد. ارتفاع این ربات به ۴٫۷۵ فوت (۱٫۴ متر) می‌رسد و به واسطه سیستم تشخیص چهره می‌تواند شما را در آغوش بگیرد. با این تفاسیر، اگر روزی برسد که ربات‌ها بر علیه انسان‌ها شوند، احتمالا شانس بیشتری برای زنده ماندن پیدا خواهید کرد!

ربات پیشرفته Walker

در مقایسه با مدل قبلی که سال گذشته معرفی شد، وزن Walker از ۸۲ پوند (۳۷ کیلوگرم) به ۱۷۰ پوند (۷۷ کیلوگرم) رسیده و تعادل خود را بهتر حفظ می‌کند. به منظور عبور از نواحی سخت‌تر و مسیرهای پیچیده، ربات از ۳۶ محرک توانمند در کنار سنسورهای متعدد استفاده می‌کند که در نتیجه آن، ربات حرکتی روان خواهد داشت. مثل گذشته، ربات پیشرفته Walker از تکنولوژی اختصاصی یوبی‌تک، “Simultaneous Localization and Mapping” با به اختصار U-SLAM” برای مسیریابی در هنگام مواجهه با موانع استفاده می‌کند. سازندگان همچنین سیستم Cruzr را به‌روز کرده‌اند که در نتیجه آن شاهد بهبود عملکرد کلی ربات در زمینه‌های مختلفی همچون مسیریابی، برخورد با موانع، حرکت بازوها، کیفیت صدا، اتصالات و مانورپذیری هستیم. ما هنوز نمی‌دانیم که ربات جدید واکر با چه قیمت و از چه تاریخی روانه بازار می‌شود.

در ادامه، از شما دعوت به تماشای جدیدترین بخش از گجت تی وی می‌کنیم.

بررسی ویدیویی ربات پیشرفته Walker

۵ مطلب آخر نمایشگاه CES 2019 :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.