چپیست ۳ نانومتری سامسونگ با لیتوگرافی GAAFET سال ۲۰۲۱ به تولید انبوه خواهد رسید

اگر بخواهیم به معماری چند نانومتری بودن چیپست ها نگاه کنیم، سامسونگ در حال حاضر از هوآوی و اپل عقب‌تر است چون چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ یک چیپست ۸ نانومتری است اما کایرین ۹۸۰ و اپل A12 چیپست های ۷ نانومتری هستند.

به گزارش جمهوریت ;

اگر بخواهیم به معماری چند نانومتری بودن چیپست ها نگاه کنیم، سامسونگ در حال حاضر از هوآوی و اپل عقب‌تر است چون چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ یک چیپست ۸ نانومتری است اما کایرین ۹۸۰ و اپل A12 چیپست های ۷ نانومتری هستند. امشب اما خبر می رسد که آن ها قرار است سال ۲۰۲۱ چیپست ۳ نانومتری تولید کنند که می تواند جالب باشد. چپیست ۳ نانومتری سامسونگ با لیتوگرافی GAAFET سال ۲۰۲۱ به تولید انبوه خواهد رسید و در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

لیتوگرافی GAAFET

لیتوگرافی GAAFET

گزارش مالی سامسونگ یک افت شارپ را نشان می دهد. این گزارش به ما می گوید که عملکرد مالی سامسونگ نسبت به سال گذشته ۹٪ کاهش و نسبت به چارک طلایی قبلی ۳۸.۵٪ کاهش داشته است. دلیل را می توان در عملکرد ضعیف بخش موبایل و کاهش قیمت کسب و کار حافظه های سامسونگ دانست.

سامسونگ برای جبران این موضوع سعی دارد که تا در مقابل TSMC تایوانی درآید و مدیر سامسونگ می گوید که آن تولید انبوه چیپست با معماری ۷nm EUV تا نیمه دوم سال جاری میلادی را داشته باشند و پس از آن معماری پیشرفته تر ۳nm GAAFET در سال ۲۰۲۱ ارایه شود.

به گفته Ryan Sanghyun Lee معاون بخش چیپست‌های سامسونگ می گوید که این شرکت فناوری GAA یا Gate-All-Around را از سال ۲۰۰۴ با فناوری MBCFET یا Multi-Bridge-Channel در دست توسعه دارد و تا پیش از ۲۰۲۲ به تولید انبوه خواهد رسید. این فناوری با استفاده از nanochip سبب می شود که پیشرفته قابل توجهی در عملکرد ترانزیتسورها ایجاد شود.

سال گذشته سامسونگ وعده داده بود که تا پیش از ۲۰۲۰ چیپستی با معماری ۴nm GAAFET تولید کند. به گفته ناظران بازار احتمالا سامسونگ تا پیش از ۲۰۲۲ این فناوری را به تولید انبوه برساند. هر چند آن ها فکر می کنند سامسونگ این کار را سریع تر هم انجام خواهد داد.

همچنین انتظار می رود که سامسونگ معماری ۷nm EUV را برای چیپست های خود تا پایان سال جاری ارایه کند و از این نظر آن ها از TSMC جلوتر هستند.

نظر شما چیست؟ به نظر می رسد که به پایان پیشرفت چیپست ها در این زمینه نزدیک می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.