فعالیت ۱۲۴۳ پزشک داوطلب در کشور

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: یکهزار و ۲۴۳ گروه داوطلب پزشکی در کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش جمهوریت ;

معاون اجتماعی وزارت بهداشت گفت: یکهزار و ۲۴۳ گروه داوطلب پزشکی در کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، هادی ایازی در مراسم تقدیر از خدمات داوطلبانه جامعه پزشکی که صبح امروز در محل دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: بنا بود سرپرست وزارت بهداشت در این مراسم حاضر شوند، اما متأسفانه به دلیل کسالتی که برایشان به وجود آمده بود امکان حضور در این برنامه را پیدا نکردند.

ایازی با اشاره به اقدامات داوطلبانه پزشکان در طول هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: در این دوره ما شاهد خدمات گسترده‌ای بودیم. در سال‌های پس از جنگ نیز جامعه پزشکان داوطلب خدمات گسترده‌ای را به کشور داشتند که از موارد اخیر آن می‌توان به حضور داوطلبانه در زلزله کرمانشاه اشاره کرد.

ایازی با بیان اینکه پزشکان داوطلب مشارکت گسترده و جدی در عملیات داوطلبانه دارند، گفت: جمعیت هلال احمر کشور ما نیز به عنوان یکی از هلال احمرهای خوب در سطح جهان شناخته می‌شود.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت‌های داوطلبانه پزشکان خاطرنشان کرد: جا دارد از جناب آقای دکتر سیدحسن هاشمی نیز یاد کنیم؛ چند روز پیش در صحبتی با ایشان متوجه شدم که از امروز به مدت ۵ روز به بلوچستان رفته و در قالب اقدامات داوطلبانه اقدام به ویزیت چشم بیماران نیازمند در این منطقه خواهد کرد.

ایازی با بیان اینکه یکهزار و ۲۴۳ گروه داوطلب پزشکی در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: یکی از دلایل اعتماد مردم به جامعه پزشکی همین روحیه ارزشمندی است که پزشکان ما دارند. شما ببینید در همین حادثه زلزله کرمانشاه زمانی که ما اعلام کردیم به حضور پزشکان احتیاج داریم به قدری گروه‌های داوطلب به محل آمدند که حتی بیشتر از ظرفیت بود و این نشان می‌دهد پزشکان متعهدی داریم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.