امروز ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۵ ق.ظ

رکورد میزان دی اکسید کربن زمین در سال ۲۰۱۹ شکسته خواهد شد

ارسال شده توسط: حسین مرادی .

به گزارش جمهوریت ;

دی اکسید کربن زمین

۰۸ بهمن ۹۷ ساعت ۱۴:۱۵

بررسی محققان نشان می‌دهد میزان دی اکسید کربن زمین به دلیل سوختن سوخت‌های فسیلی، نسبت به ۶۲ سال گذشته به میزان چشمگیری افزایش یافته و رکورد آن در سال ۲۰۱۹ شکسته خواهد شد.

محققان گزارشی را در خصوص افزایش دمای کره زمین منتشر کردند که بر اساس آن متوجه می‌شویم دی اکسید کربن به دلیل سوختن سوخت‌های فسیلی به وجود می‌آید و افزایش آن وضعیت آب‌وهوا را به شدت تغییر می‌دهد. محققان بر این باورند که گرمای اقیانوس آرام به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است که علاوه بر گرم‌تر و خشک‌تر شدن آب‌وهوا، باعث شده است تا رشد گیاهان با مشکل روبه‌رو شود و فرایند جذب دی اکسید کربن را نیز سخت‌تر کرده است. به همین دلیل محققان می‌گویند رکورد میزان دی اکسید کربن در سال ۲۰۱۹ شکسته خواهد شد.

دی اکسید کربن زمین

خطرهای افزایش میزان دی اکسید کربن زمین

باب وارد، رئیس بخش تحقیقات اقلیمی در مدرسه علوم اقتصادی و سیاسی در لندن در خصوص خطرهای افزایش غلظت گاز دی اکسید کربن عنوان کرد انسان شرایط اقلیمی جدیدی را در کره زمین به وجود می‌آورد که باعث می‌شود بسیاری از کشورها با خطرهای بزرگی مواجه شوند. همچنین بر اساس گزارش منتشر شده متوجه می‌شویم که کربن دی اکسید با فرمول شیمیایی CO2 ایجاد می‌شود و عواملی چون احتراق زغال و مواد آلی در مجاورت اکسیژن، تخمیر مایعات، تنفس حیوانات و گیاهان در ایجاد آن نقش زیادی دارند. دی اکسید کربن از هوا سنگین‌تر بوده و در اتمسفر زمین همانند یک سپر حرارتی عمل می‌کند که به دلیل اثر گلخانه‌ای طبیعی این گاز، دمای کره زمین افزایش پیدا می‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.