امروز ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰ ب.ظ

پزشکان در سه رده اول اعتماد عمومی قرار دارند

سرپرست سازمان نظام پزشکی با اشاره به برخی هجمه‌ها و تخریب‌ها علیه جامعه پزشکی گفت: با وجود تمام تخریب‌های صورت گرفته، پزشکان در سه رده اول اعتماد عمومی قرار دارند.

به گزارش جمهوریت ;

سرپرست سازمان نظام پزشکی با اشاره به برخی هجمه‌ها و تخریب‌ها علیه جامعه پزشکی گفت: با وجود تمام تخریب‌های صورت گرفته، پزشکان در سه رده اول اعتماد عمومی قرار دارند.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا ظفرقندی در همایش تقدیر از خدمات داوطلبانه جامعه پزشکی که پیش از ظهر امروز در محل دانشکده داروسازی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت: جامعه پزشکی یک تیم است، تیمی متشکل از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی که اگر تمام این عوامل در کنار هم نباشند، نمی‌توانند اقدام به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان کنند.

ظفرقندی با بیان اینکه هیچ لذتی بالاتر از این نیست که مادری در یک منطقه محروم ببینید که چطور بیماری صعب‌العلاج و فرزندش از سوی پزشکان داوطلب درمان شده است، گفت: گاهی ممکن است انسان کاری را در ازای گرفتن مزد انجام دهد که این کار بدی نیست اما اوج کرامت آن است که فردی کاری را داوطلبانه و بدون مزد و برای تسکین آلام بشری انجام دهد.

سرپرست سازمان نظام پزشکی به خدمات مختلف جامعه پزشکی به شهروندان در دوره‌های مختلف اشاره کرد و گفت: خدمات جامعه پزشکی در زمان جنگ تحمیلی برگ زرینی بر کارنامه خدمات داوطلبانه به مردم است. هر خدمت داوطلبانه پاداش بزرگی دارد که اجر آن در نزد خداوند قابل بیان نیست.

وی با اشاره به تخریب‌ها و هجمه‌هایی که علیه جامعه پزشکی صورت می‌گیرد، گفت: علیرغم تمامی این تخریب‌ها جامعه پزشکی در سه رده اول اعتماد عمومی شهروندان قرار دارد؛ به طوری که برابر نتایج آخرین پایش هایی که انجام شده است، معلمان در رتبه اول اعتماد عمومی، اساتید در رتبه دوم و جامعه پزشکی در رتبه سوم قرار دارند، ضمن اینکه نمی‌توان انکار کرد که بخشی از اساتید نیز عضو جامعه پزشکی محسوب می‌شوند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.