کاربران اندروید و iOS وفادارتر از همیشه

وفاداری به برند یا سیستم عامل لزوماً موضوع خوبی نیست اما چیزی است که مثل دیگر چیز های بد در وجود ما تقریباً ته نشین شده است.

به گزارش جمهوریت ;

وفاداری به برند یا سیستم عامل لزوماً موضوع خوبی نیست اما چیزی است که مثل دیگر چیز های بد در وجود ما تقریباً ته نشین شده است. البته نمی‌توان آنرا لزوماً بد دانست اما همیشه امتحان کردن چیزهای جدید می تواند افق تازه ای را به روی ما باز کند. نتیجه تحقیقات نشان می دهد که کاربران در سال ۲۰۱۸ در بالاترین سطح وفاداری نسبت به سیستم عامل انتخابی خود قرار دارند. در حقیقت کاربران اندروید و iOS وفادارتر از همیشه هستند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن بیشتر صحبت کنیم.

همانطور که در نمودار بالا میبینید کاربران اندروید و ios هردو بالای ۹۰ درصد به انتخاب قبلی خود اعتماد داشته اند. این درصد برای اندرویدی‌ها ۱ درصد بالاتر است اما این چیز خاصی را نشان نمی دهد و به صورت کلی در چارک پایانی سال ۲۰۱۸ از هر ۱۰ نفر ۹ نفر موبایل جدیدی با همان سیستم عامل قبلی را خریداری کرده‌اند.

این دو موضوع را به ما نشان می دهد. موضوع اول که در نگاه ساده کلی آن را می بینیم، وابستگی کاربران به اکوسیستم که درون آن قرار دارند، است. به این صورت که کاربران دیگر حوصله ای یاد گرفتن چیزهای جدید یا امتحان کردن سیستم عامل دیگری را ندارند و از انتخاب خود راضی هستند.

موضوع دوم اما این را نشان می‌دهد که اگر شما سیستم عامل اختصاصی در این حد از محبوبیت داشته باشید و فقط تولید کننده موبایل با آن سیستم عامل شما باشید پس سهم بازار شما تغییر زیادی نمی کند. بله این یعنی اپل و آن ها در این اوضاع ارائه دستگاه های مقرون به صرفه اندرویدی اما همچنان به دلیل داشتن سیستم‌عامل اختصاصی کمترین افت و خطر را احساس میکنند.

موضوع دوم اما سهم هر سیستم عامل از بازار است. آیفون ۶ بهترین و بزرگترین تغییر در طول کسب و کار تولید موبایل های هوشمند اپل است، تغییری که همزمان با آن اپل بیشترین سهم فعال سازی دستگاه های جدید در بازار امریکا را در اختیار داشت.

این فاکتور از ۶۲ درصد در زمان ارائه آیفون ۶ به ۳۷ درصد در امسال افت کرده است که این نسبت به سال گذشته خود ۲ درصد افت بیشتری را نشان می دهد. به این صورت البته می توان دید که گفت سهم اپل از بازار و دستگاه های جدید کاملا قابل دیدن است اما به لطف سیستم عامل اختصاصی این افت خیلی شدید نیست.

نظر شما درباره رفتار بازار چیست؟ فکر می‌کنید که آینده بین اندروید و ios تقسیم شده است یا سیستم عامل جدید ناگهان «اپل طور» وارد بازار خواهد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.