امروز ۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱ ق.ظ

خجسته: دولت براساس چارچوب مشخص نسبت به قیمت‌گذاری کالاها اقدام کند

رئیس فراکسیون مقابله با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه «هرج و مرج در قیمت‌ها بزرگترین آسیب را به مردم وارد می‌کند»، خواستار مداخله دولت در قیمت‌گذاری کالاها شد.

به گزارش جمهوریت ;

رئیس فراکسیون مقابله با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه «هرج و مرج در قیمت‌ها بزرگترین آسیب را به مردم وارد می‌کند»، خواستار مداخله دولت در قیمت‌گذاری کالاها شد.

امیر خجسته در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه «رئیس کل بانک مرکزی اخیراً گفته که داریم در بازار ارز ثبات ایجاد می‌کنیم»، اظهار کرد: من معتقدم مسؤولین و وزرا اگر بخواهند می‌توانند ثبات در بازار ارز ایجاد کنند؛ همانطور که قیمت دلار از ۲۰ هزار تومان به ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان رسید و تثبیت شد، پس می‌توانیم قیمت دلار را به کمتر از این هم کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه «وزارت اقتصاد، وزارت صنعت و مسئولین مربوطه می‌توانند بازار کالا و خدمات را نیز تعیین تکلیف کنند»، گفت: سوال اینجاست که چرا قیمت گذاری و تثبیت نرخ‌ها انجام نمی‌شود؟ مثلاً یک نرخ ثابت برای گوشت تعیین شود چرا که این هرج و مرج دور از شأن یک کشور قدرتمند است.

نماینده مردم همدان در مجلس ادامه داد: این هرج و مرج قیمت‌ها، آمریکای داخلی است و به مردم آسیب وارد کرده است و نشان می‌دهد که برای مقابله با آن عزمی در کار نیست.

رئیس فراکسیون مقابله با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به اظهاراتی مبنی بر قیمت‌گذاری خودرو ۵ درصد زیر نرخ بازار آزاد، خاطرنشان کرد: به هر حال بازار آزاد دست دلال است به همین دلیل این سیاست به شدت غلط است زیرا به این معنی است که دلالان هر طور می‌خواهند بازار را مدیریت کنند.

خجسته در پایان خاطرنشان کرد: ما از دولت می‌خواهیم بر اساس چارچوب‌های مشخص نسبت به قیمت گذاری کالاها اقدام کند تا هر کس هر طور که دلش می‌خواهد قیمت گذاری نکند؛ این هرج و مرج در قیمت‌ها بزرگترین آسیب را به مردم وارد می‌کند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.