مفاهیم سخیف و مبتذل فیلم‌ها و کج سلیقگی طراحان عوامل اصلی رکود گرافیک پوسترهای سینمایی است/آثار جشنواره هنر مقاومت شگفت‌زده‌ام کرد

گرافیست و طراح پیشکسوت در بازدید از نمایشگاه آثار منتخب پنجمین جشنواره هنر مقاومت گفت: آثار این نمایشگاه باکیفیت و در سطح هنری بالایی قرار دارند.

به گزارش جمهوریت ;

مفاهیم سخیف و مبتذل فیلم‌ها و کج سلیقگی طراحان عوامل اصلی رکود گرافیک پوسترهای سینمایی است/آثار جشنواره هنر مقاومت شگفت‌زده‌ام کرد

گرافیست و طراح پیشکسوت در بازدید از نمایشگاه آثار منتخب پنجمین جشنواره هنر مقاومت گفت: آثار این نمایشگاه باکیفیت و در سطح هنری بالایی قرار دارند. در بحث پوسترهای سینمایی کشور و به‌طور کلی تبلیغات فیلم‌ها متاسفانه دچار پسرفت هستیم.

به گزارش ایلنا، پنجمین جشنواره هنر مقاومت درحالی در معرض دید عموم قرار گرفته که روز گذشته هادی مظفری (مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و ابراهیم حقیقی (گرافیست، طراح و مدیر هنری و دبیر جشنواره هنرهای تجسمی فجر) از آثار منتخب این جشنواره دیدن کردند.

ابراهیم حقیقی درحاشیه این بازدید گفت: آثار این جشنواره مرا به وجد آورد و شگفت زده‌ام کرد و اذعان می‌کنم که بسیاری از آثار این نمایشگاه باکیفیت و در سطح هنری بالایی قرار دارند. به طور مثال در برخی رشته‌ها مثل عکس یا کاریکاتور شاهد آثار خوبی بودم مخصوصا در بخش عکس و تصاویری که بانوان با موضوع زن ایرانی ثبت نموده بودند.

4

طراح سیمرغ جشنواره بین المللی فیلم فجر افزود: پیش از این در خصوص گرافیک و خصوصا پوستر در کشور بسیار نگران و مایوس بودم و گرافیک شلخته و سطح نازل و بی کیفیت بسیاری از تبلیغات شهری از بقالی‌ها گرفته تا بیلبوردهای شهری مرا به طور کلی نگران کرده بود، اما با دیدن آثار جوانان گرافیست و طراحان حاضر در نمایشگاه به جرات می‌توانم بگویم که می‌بایست در افکارم تجدید نظر جدی انجام دهم چرا که آثار باکیفیت و جذابی را خصوصا  در بخش پوستر این نمایشگاه شاهد بودم.

6

وی همچنین با انتقاد از شرایط گرافیک پوسترهای سینمایی کشور گفت: در بحث پوسترهای سینمایی کشور و به طور کلی تبلیغات فیلم‌ها متاسفانه دچار پسرفت هستیم که این موضوع به نظر من دو عامل اصلی دارد؛ یکی مفاهیم سخیف و مبتذل فیلم‌ها که در پوستر این فیلم‌ها هم به وضوح شاهد این  مورد هستیم و عامل دیگر کج سلیقگی طراحان پوستر فیلم‌هاست که این دوعامل باعث اصلی رکود و پسرفت کاملا مشهود گرافیک پوسترهای سینمای کشور است. هرچند که خوشبختانه من با دیدن آثار جوانان حاضر در این جشنواره بسیار امیدوار شدم که این نسل جدید مستعد بتواند با هدایت درست در آینده حرفی برای گفتن داشته باشد و آینده هنر و گرافیک ایران را تعالی بخشد.

حقیقی در باره طراحی منحصربه فرد و خاص نمایشگاه پنجمین دوره جشنواره هنر مقاومت نیز گفت: با دیدن فضای بدیع و خلاقانه این نمایشگاه به وجد آمدم چراکه باساده‌ترین مصالح به شیوه‌ای کاملا نو و بدیع پیام اصلی و مضمون نهفته در نمایشگاه به بازدیدکننده القا می‌شود. چرخش درست و فضای مناسب این نمایشگاه به بازدید کننده این امکان را می‌دهد که به راحتی در فضاهای اختصاصی بخش‌های نمایشگاه بچرخد و از نزدیک جزییات کارها را با نورپردازی مناسب ببیند. تمامی این موارد جزو فاکتورهایی است که یک نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی می‌بایست دارا باشد و خوشحالم که با حضور در این نمایشگاه از نزدیک شاهد فعالیت‌های برگزار کنندگان جشنواره و اکران مناسب آثار این جشنواره موضوعی بودم.

5

نمایشگاه آثار منتخب پنجمین جشنواره هنر مقاومت تا بیست و چهارم بهمن ماه در سالن شماره دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان علاقمندان خواهد بود.

9

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.