تحولات سیاسی عراق|عبدالمهدی به سفیر آمریکا چه گفت؟ / تاکید صالح بر گفت‌وگوی سازنده میان عراقی‌ها

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،  بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، عادل عبدالمهدی، داگلاس سیلیمان سفیر آمریکا در عراق را در پایان ماموریتش در این کشور به حضور پذیرفت و از تلاش‌های وی در دوران ماموریتش در عراق و مشارکت وی در تقویت همکاری میان دو کشور تمجید کرد.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،  بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، عادل عبدالمهدی، داگلاس سیلیمان سفیر آمریکا در عراق را در پایان ماموریتش در این کشور به حضور پذیرفت و از تلاش‌های وی در دوران ماموریتش در عراق و مشارکت وی در تقویت همکاری میان دو کشور تمجید کرد.

از سوی دیگر سفیر آمریکا اعلام کرد به دوران فعالیت خود در عراق افتخار می‌کند. بر اساس این بیانیه، سفیر آمریکا از رویکرد دولت عراق در راستای تحکیم امنیت و ثبات و تحولاتی که عراق در تمام زمینه‌ها شاهد است، تمجید کرد. 

بر اساس این بیانیه، سفیر آمریکا در پایان ماموریت خود بر اهمیت نقش محوری که عراق در منطقه ایفا می‌کند، تاکید کرد. در این دیدار جیم جفری نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا و ائتلاف بین المللی ادعایی مبارزه با داعش در عراق و سوریه و آندرو پیک معاون وزیر خارجه آمریکا در امور عراق و ایران و محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق حضور داشتند.

عبدالمهدی به کره جنوبی دعوت شد

خبر دیگر اینکه عادل عبدالمهدی، پیام کتبی و دعوت‌نامه‌ رئیس جمهوری کره جنوبی را دریافت کرد. بر اساس بیانیه دفتر عبد المهدی، نخست وزیر عراق، هان بیونگدو فرستاده ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی و هیئت همراه را به حضور پذیرفت و طی آن اعلام کرد عراق و ملت آن به روابط عراق و کره جنوبی و تجربه موفقی که عراق به استفاده از آن چشم دوخته به ویژه در زمینه سازندگی و سرمایه‌گذاری افتخار می‌کند.

بر اساس این بیانیه، فرستاده ویژه رئیس جمهور کره جنوبی، پیام کتبی مون جای رئیس جمهور کره جنوبی را به مناسبت سی‌امین سالگرد روابط دیپلماتیک میان عراق و کره جنوبی تقدیم نخست وزیر عراق کرد و از تمایل کشورش برای توسعه روابط اقتصادی با عراق و گسترش آن در تمام زمینه‌ها خبر داد.

عبدالمهدی از رئیس جمهور کره جنوبی به سبب حمایت مستمر کشورش از عراق تشکر و ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور دوست گسترش یابد. وی همچنین از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به عراق رسما دعوت کرد.

نخست وزیر عراق دعوت‌نامه رسمی برای سفر به کره جنوبی را دریافت کرد و قول داد در نزدیک‌ترین زمان ممکن، این سفر را انجام دهد.  وی از تمایل طرف کره‌ای برای ساخت بیمارستان پیشرفته دویست تخت خوابی و نیز پروژه همکاری در زمینه صنعتی و انتقال تجارب و فناوری به عراق برای تاسیس خطوط تولید کارخانه‌های بزرگ کره‌ای در عراق برای استفاده از کارگران عراقی و وارد کردن تجارب جهانی به صنعت عراق استقبال کرد.

تاکید صالح و عبدالمهدی بر گفت‌وگوی سازنده میان گروه‌های سیاسی

خبر دیگر اینکه،  رئیس جمهوری عراق امروز سه شنبه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر این کشور را در کاخ السلام به حضور پذیرفت.

بر اساس بیانیه دفتر برهم صالح، در این دیدار آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی و آخرین وضعیت سیاسی و تاثیرات آن بر صحنه عراق بررسی شد. بر اساس این بیانیه، صالح و عبدالمهدی، بر اهمیت حمایت از دولت برای اجرای برنامه سیاسی و خدماتی به منظور ارتقای سطح معیشتی شهروندان تاکید کردند. 

بر اساس گزارش شبکه الفرات، این بیانیه آورده است رئیس جمهور و نخست وزیر عراق همچنین حل مشکلات میان گروه‌های سیاسی از راه گفت‌وگوی سازنده و ارتباط مستمر و در نظر گرفتن منافع ملی کشور را مورد تاکید قرار دادند.

دیدار هیئت رسمی کره جنوبی با حکیم

خبر دیگر اینکه هیئت رسمی کره جنوبی با سید عمار حکیم رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی عراق دیدار کرد که طی آن حکیم گفت سفر هیئت کره جنوبی به عراق در زمان مناسبی انجام شده به طوری که امکان شراکت و همکاری اقتصادی میان عراق و کره جنوبی بیش از هر زمانی در گذشته فراهم شده است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.