امروز ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۷ ب.ظ

تیزر: گفتگو با محمدرضا تاجیک مشاور رئیس دولت اصلاحات

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، در این  گفت‌وگو که به‌صورت کار مشترک توسط خبرگزاری تسنیم و روزنامه فرهیختگان انجام شده، با محمدرضا تاجیک درباره موضوعات مهم سیاسی و اجتماعی کشور به بحث نشسته‌ایم.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، در این  گفت‌وگو که به‌صورت کار مشترک توسط خبرگزاری تسنیم و روزنامه فرهیختگان انجام شده، با محمدرضا تاجیک درباره موضوعات مهم سیاسی و اجتماعی کشور به بحث نشسته‌ایم. او در این گفت‌وگوی صریح به پرسش‌های متنوعی درباره اوضاع سیاسی اجتماعی ایران، برخی تحلیل‌های مطرح‌شده درباره آینده ایران، رابطه اصلاح‌طلبان با دولت آقای روحانی و… پاسخ داده است.

متن کامل این گفتگو فردا به‌صورت مشترک در خبرگزاری تسنیم و روزنامه فرهیختگان منتشر خواهد شد. همچنین فیلم این گفت‌وگو نیز به‌روی خروجی خبرگزاری تسنیم و صفحات مجازی روزنامه فرهیختگان قرار خواهد گرفت.

محمدرضا تاجیک متولد ۱۳۳۷، نویسنده، مترجم و فعال سیاسی اصلاح‌طلب است. وی در سال ۱۳۵۶ در رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران پذیرفته شد و با وقوع انقلاب، تحصیلاتش ناتمام ماند. پس از آن به‌مدت ۲ سال در مدرسه عالی شهید مطهری درس‌ طلبگی خواند.

تاجیک بعد از گشایش دانشگاه‌ها در پی انقلاب فرهنگی به تحصیلاتش ادامه داد و در سال ۱۳۶۹ فارغ التحصیل شد. پس از فارغ‌التحصیلی در مقطع لیسانس، تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس علوم سیاسی دانشگاه آزاد و فوق‌لیسانس روابط بین‌الملل دانشگاه تهران را پی گرفت و پس از اتمام تحصیلات، از پایان‌نامه خود در رشته روابط بین‌الملل در مورد «دکترین‌های امنیت ملی» دفاع کرد اما دفاع از پایان‌نامه فوق‌لیسانس علوم سیاسی‌ خود را که در زمینه جنبش‌های جدید اجتماعی بود، ناتمام گذاشت و برای ادامه تحصیل به انگلستان سفر کرد.

تاجیک در دانشگاه «اسکس» انگلستان، تحصیل در رشته نوین «تحلیل گفتمان» را آغاز کرد. بلافاصله پس از دفاع از پایان‌نامه فوق‌لیسانس یعنی در سال ۱۳۷۲ با دفاع از تز دکترایش با عنوان «دگربودگی و هویت» فارغ‌التحصیل شد و قبل از برگزاری جشن فارغ التحصیلی به ایران بازگشت. وی پس از بازگشت عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی شد و به تدریس علوم سیاسی در این دانشگاه پرداخت. تاجیک در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی، مشاور رئیس جمهور و رئیس «مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری» بود و در جریان انتخابات سال ۱۳۸۸ به‌عنوان مشاور ارشد موسوی فعالیت می‌کرد.

انتهای پیام/*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.