شاعری: موضوع انتقال آب خزر را از دستور کار خارج کند

نماینده مردم بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که موضوع انتقال آب خزر موجب تشویش اذهان مردم مازندران و گیلان شده است، گفت: آقای رییس جمهور این موضوع را از دستور کار خارج کنید.

به گزارش جمهوریت ;

نماینده مردم بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که موضوع انتقال آب خزر موجب تشویش اذهان مردم مازندران و گیلان شده است، گفت: آقای رییس جمهور این موضوع را از دستور کار خارج کنید.

به گزارش ایسنا، علی محمد شاعری در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری به وزرای کشاورزی، صنعت و کشور گفت: در خصوص کنترل گرانی بازار اقدام کنید، چرا که این گرانی کمر مردم را شکسته است. قیمت گوشت در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب به ۱۰۰ هزار تومان رسیده است که علت اصلی آن قاچاق بی‌رویه دام زنده است.

وی افزود: قیمت بازار گوشت داخلی ما در کشور عراق چوب زده می‌شود این جای تاسف دارد. مردم از این سوء‌مدیریت در رنج هستند و تاسف می‌خورند که چرا گوشت داخلی ما به خارج از کشور قاچاق می‌شود، ولی مردم ما در داخل توان خرید گوشت قرمز را با قیمت تمام شده ندارند. قیمت تمام شده گوشت ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان است، ولی قیمتی که به دست مردم می‌رسد ۱۰۰ هزار تومان است.

نماینده مردم بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر نیرو، بیان کرد: به مصرف بی‌رویه سوخت سنگین مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا توجه شود. این موضوع اقتصاد و محیط زیست را در حوزه انتخابیه به خطر انداخته است. سوخت مازوت را حذف کنید و سوخت گاز طبیعی را جایگزین کنید.

این عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس در ادامه گفت: آقای وزیر جهاد کشاورزی چرا مجوز جمع‌آوری و بهره‌برداری درختان شکسته شده داده نمی‌شود. شرکت‌های چوب مازندران در حال ورشکستگی هستند. آقای وزیر اقتصاد با توجه به این‌که لایحه الحاق ایران به منطقه آزاد اوراسیا تقدیم مجلس شورای اسلامی شده و تصویب شده است، لایحه ایجاد منطقه امین‌آباد بهشهر را هرچه سریع‌تر به مجلس ارسال کنید.

شاعری در پایان تاکید کرد: آقای رییس جمهور موضوع انتقال آب خزر موجب تشویش اذهان و استرس مردم مازندران و گیلان شده است، این موضوع را از دستور کار خارج کنید.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.