بیش از ٧٢ هزار بنگاه اقتصادی در فارس مشغول به فعالیت هستند

استاندار فارس اعلام کرد که برای جلب و جذب بیشتر سرمایه‌گذاران و حذف مسیر بروکراسی اداری برای آنها، مجوزهای بدون نام برای تسریع روند سرمایه‌گذاری در استان صادر خواهد شد.

به گزارش جمهوریت ;

استاندار فارس اعلام کرد که برای جلب و جذب بیشتر سرمایه‌گذاران و حذف مسیر بروکراسی اداری برای آنها، مجوزهای بدون نام برای تسریع روند سرمایه‌گذاری در استان صادر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، عنایت‌الله رحیمی صبح سه‌شنبه ٩ بهمن در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر اطلاعات برگزار شد، بیان کرد: سرمایه‌گذاران متعددی در فارس حضور پیدا می‌کنند که از پیچ و خم بروکراسی اداری گلایه دارند.

وی افزود: گاهی سرمایه‌گذاران برای گرفتن مجوز در این پیچ و خم ارتباط رو در رو با نیروهای اداری ممکن است، دچار آسیب‌هایی شوند که به همین دلیل به سمت اخذ مجوزهای بدون نام از دستگاه‌های مربوطه پیش رفته‌ایم.

استاندار فارس این حرکت را مقدمه‌ای برای راهگشایی در زمینه ایجاد عدالت بین سرمایه‌گذاران و ایجاد معیشت دانست.

رحیمی همچنین با اشاره به توانمندی‌های فراوان فارس، گفت: علی‌رغم وجود مشکلات اما عزم جدی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای ناظر بر این است تا با همدلی و هم‌افزایی بر مشکلات فائق آمد و از پتانسیل‌های موجود برای ایجاد ارامش و آسایش در استان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های کاری مدیریت ارشد فارس بر معیشت، اشتغال، کاهش بیکاری و جلب و جذب سرمایه‌گذاری پایه‌ریزی شده است، افزود: در جایی که امنیت برقرار باشد سرمایه‌گذاری سریع‌تر انجام می‌شود.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه رشد سرمایه‌گذاری در استان نشانگر امنیت لازم در همه زمینه‌هاست، خاطرنشان کرد: وضعیت پایدار می‌تواند منجر به افزایش سرمایه‌گذاری در آینده و ایجاد اشتغال شود.

رحیمی ادامه داد: با اجرای برنامه‌هایی نظیر رفع موانع تولید و ارائه تسهیلات به این واحدها که دولت در دستور کار خود قرار داده است، امید می‌رود که در آینده‌ای نزدیک جهش قابل توجهی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه فرصت‌ها و توانمندی‌های خوبی در فارس وجود دارد، عنوان کرد: امروز بیش از ٧٢ هزار بنگاه اقتصادی در استان مشغول به فعالیت هستند که در همه آنها امکان ایجاد اشتغال حتی برای یک نفر وجود دارد.

استاندار فارس تاکید کرد که ایجاد اشتغال حاصل از این بنگاه‌ها بسیاری از آسیب‌های و نارضایتی‌های اجتماعی را کاهش خواهد داد.

رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمنان در طول چهار دهه گذشته هیچ زمانی از تهدید و تحریم نسبت به این نظام دریغ نکرده‌اند، گفت: امروز هم همه توان خود را بر این گذاشته که با فشار بر گلوگاه‌های اقتصادی میان نظام و مردم فاصله بیندازند.

وی ادامه داد: تجربه زیادی برای گذر از گردنه‌های سخت در ایران داریم که در آینده نیز گذر از تحریم‌ها سند افتخاری دیگر برای خادمین به مردم خواهد بود.

استاندار فارس اضافه کرد: دشمنان انقلاب مباحث مختلفی ملاک عمل قضاوت جامعه جهانی قرار داده‌اند و با طرح موارد حقوق بشری نظام را نشانه گرفته‌اند که البته راه به جایی نخواهند برد.

رحیمی اظهار کرد: تلاش‌های زیادی شده که بگویند که انقلاب طی چهل سال گذشته کاری نکرده و دولت‌ها هم ناکارآمد بوده‌اند که قطعاً در این باره هم راه به جایی نخواهند برد.

وی همچنین خواستار ارائه دستاوردهای انقلاب توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی شد و گفت: نمایشگاه دستاوردهای انقلاب در فارس پیش‌بینی شده است و در آن اثبات خواهیم کرد که جمهوری اسلامی از کارآمدی لازم برخوردار بوده است.

استاندار فارس ادامه داد: علی‌رغم تنگناها اما امروز فارس در یک کارگاه عمرانی فعال است که فعالیت پروژه آزادراه شیراز-اصفهان، آزادراه شیراز-بوشهر، پیگیری آزادراه شیراز-بندرعباس، لامرد-پارسیان و راه آهن شیراز به بوشهر مصداق آن است.

رحیمی با بیان اینکه در بعد فیزیکی نیز قبل از انقلاب در این استان هیچ خط راه آهنی وجود نداشته اما امروز بیش از ۵۰۰ کیلومتر خط ریلی فعال داریم که کار حمل و نقل مسافر را انجام می‌دهد، افزود: هم‌اینک بیش از هزار کیلومتر احداث خط ریلی در دست اجرا قرار دارد.

رحیمی همچنین با بیان اینکه قبل از انقلاب هیچ حمل و نقل ریلی درون شهری در فارس نداشته‌ایم، وجود متروی مجهز در شیراز به طول ۲۴.۵ کیلومتر در خط یک را مصداق یک دستاورد بزرگ طی چهل سال گذشته در این کلانشهر ذکر و خاطرنشان کرد: شش خط دیگر مترو نیز در دستور کار قرار دارد که هم‌اکنون خط ۲ آن در دست اجراست.

وی ادامه داد: در زمینه حمل و نقل هوایی نیز فرودگاه‌های متعددی نظیر شهید دستغیب شیراز، لارستان، لامرد و جهرم وجود دارد که همه آنها عملیاتی و خدمات ارزشمندی را به مردم فارس و کشور ارائه می‌کنند.

استاندار فارس همچنین معتقد است که علی‌رغم دستاورهای فاخر در حوزه‌های مختلف از بدو پیروزی انقلاب تاکنون اما همچنان تنگناهایی وجود دارد که با حمایت همه جانبه همه نهادهای اجرایی و انقلابی و همراهی مردم می‌توان به رفع مشکلات مورد توجه و انتظار مردم همت گمارد.

انتهای پیام

دبیر: زهرا حبیب پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.