گیم‌شات: نقد و بررسی بازی ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN

بازی ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN دوباره جان تازه‌ای به این سری بازی قدیمی و محبوب بخشیده است و ما به همین علت تصمیم به بررسی آن گرفته‌ایم.

به گزارش جمهوریت ;

بازی ACE COMBAT 7: SKIES UNKNOWN دوباره جان تازه‌ای به این سری بازی قدیمی و محبوب بخشیده است و ما به همین علت تصمیم به بررسی آن گرفته‌ایم.

بازی Ace Combat 7 یکی از معدود عناوین در ژانر شبیه‌ساز پرواز است که بازی کردنش احساس می‌کنید یک خلبان واقعی هستید. از اسم بازی گرفته تا تصاویر و عکس‌هایی که از آن منتشر شده همه و همه داد می‌زنند که قرار است کاری کنند که در هنگام پرواز با این جت‌های جنگی احساس خوبی داشته باشید، چه کسی به قوانین فیزیک اهمیت می‌دهد وقتی که می‌توانید در اوج آسمان‌ها مانور دهید؟ بازی Ace Combat 7 یک موفقیت بزرگ برای شرکت سازنده است.

به مانند نسخه‌های پیشین خود بازی Ace Combat 7 نیز دو حالت کنترل را به شما ارائه می‌دهد، یکی از آن‌ها برای ایجاد یک گیمپلی ساده و بدون پیچیدگی درست شده است و گزینه دیگر گیمپلی بازی را بیشتر به یک شبیه‌ساز نزدیک می‌کند. در واقعیت اما تفاوت چندانی میان این دو حالت وجود ندارد و بیشتر به مانند انتخاب دنده دستی و یا اتوماتیک در بازی Need for Speed است، البته این مورد یک نکته منفی حساب نمی‌شود چون‌ که از همان ابتدا هم هدف بازی ارائه یک عنوان شبیه‌ساز نبوده است. چالش اصلی بازی Ace Combat 7 مراحل داستانی آن هستند. در ابتدا شاید کمپین بازی زیاد جذاب به نظر نرسد ولی پس از سه یا چهار مرحله متوجه پتانسیل اصلی بازی می‌شوید. در یکی از مراحل باید به مدت یک ربع به رادارهای دشمن شلیک کنید، در یکی دیگر از مراحل باید با موجی از درون‌های متخاصم بجنگید و در این میان شاهد غولآخرهای متفاوتی نیز خواهید بود. مراحل بازی Ace Combat 7 به خوبی با گیمپلی بازی هماهنگ هستند و سازنده نیز همیشه می‌دانسته است که تا کجا می‌تواند پیش برود. اگر با سری بازی H.A.W.X آشنایی داشته باشید به خوبی می‌دانید که وجود مراحل متنوع به خصوص در این گونه عناوین چه اهمیت بالایی دارد، تنوعی که اگر وجود نداشته باشد باعث می‌شود که بازی خوبی همانند H.A.W.X دچار مشکل شود.بازی Ace Combat 7

بعد از اتمام هر مرحله به پایگاه بازمی‌گردید و در آن‌جا است که می‌توانید پولی را که به دست آورده‌اید بر روی سلاح‌ها، ارتقاهای متفاوت و یا هواپیماهای متفاوت خرج کنید. درخت مهارت‌های بازی به شدت کامل است و با هر ارتقایی که انجام می‌دهید کاملا می‌توانید تغییر ایجاد شده را حس کنید، همچنین اضافه کردن اسلحه‌های جدید نیز در مراحل بالاتر به شدت کاربردی است. در نهایت این طراحی هواپیماهای درون بازی است که با کودک درون ما صحبت می‌کند و باعث می‌شود که تک به تک آن‌ها برای ما جذاب باشند. در نهایت شاید تنوع مراحل بازی خوب باشد ولی باز هم برای راضی نگه داشتن مخاطب کافی نیستند. شاید در میان مراحل بازی شاهد تعدادی مراحل خلاقانه و جالب مانند هدایت یک جت از درون یک آسمان‌خراش مخروبه باشیم ولی بعد از این‌که برای صدمین بار در اسمان با دیگر خلبان‌ها درگیر شدید و یا نیروی زمینی دشمن را تار و مار کردید کمی احساس خستگی می‌کنید. شاید محیط درون بازی گاهی تغییر کند ولی در نهایت همه چیز خلاصه شده است در نشانه گیری، قفل و شلیک. چرخه گیمپلی بازی هیچ‌وقت فرای این قضیه نمی‌رود و به همین دلیل امکان دارد خیلی سریع از آن خسته شوید.بازی Ace Combat 7

البته مشکلات بازی فقط محدود به تنوع مراحل بازی نمی‌شود. یکی دیگر از مشکلات بازی داستان آن است، کسی بازی Ace Combat 7 را برای تجربه یک داستان خاص بازی نمی‌کند ولی سازندگان اصرار داشته‌اند یک داستان به شدت جدی و خسته کننده را درون بازی قرار بدهند که شاید حتی طرفداران قدیمی بازی Ace Combat نیز از آن استقبال چندانی نکنند. افتتاحیه بازی با یک کات‌سین ده دقیقه‌ای همراه است که داستان تعدادی کشور خیالی را روایت می‌کند که مدت زیادی با یک‌دیگر در حال جنگ بوده‌اند و حالا انفجار یک بمب بزرگ باعث شده است که همه چیز بدتر شود. بازی Ace Combat 7 مطمئنا اگر داستان ساده‌تری را روایت می‌کرد بهتر به هدف خود می‌رسید و واقعا بازی نیازی به چنین داستان پیچیده‌ای که باعث سرگیجه گرفتن مخاطب می‌شود نداشت.

در نهایت باید گفت که با تمام مشکلاتی که وجود دارد نیز بازی Ace Combat 7 یک بازی جذاب و سرگرم‌کننده است. شاید مشکلاتی را درون خود داشته باشد و گاهی نیز باعث شود که کسل شوید ولی در آخر بازی رسالت خود را انجام می‌دهد و با ارائه یک گیمپلی روان و جذاب باعث می‌شود که به راحتی جذب بازی شوید.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘


ad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.