نشت سوخت؛ عامل فراخوان لکسس IS و GS + تصاویر

لکسس برای تعمیر خودروهای فراخوان شده نه تنها آن دامپرها را تعویض خواهد کرد بلکه لوله‌های انتقال سوخت کاملاً جدیدی را نصب خواهد کرد که شامل دامپرهای ارتقا یافته است.لکسس برای تعمیر خودروهای فراخوان شده نه تنها آن دامپرها را تعویض خواهد کرد بلکه لوله‌های انتقال سوخت کاملاً جدیدی را نصب خواهد کرد که شامل دامپرهای ارتقا یافته است.

آیا مالک یک لکسس IS یا GS مدل‌پایین هستید؟ اگر این‌گونه است شاید بخواهید نگاهی به خودروی خود بیندازید زیرا احتمال نشت سوخت به محفظه پیشرانه وجود دارد. خوشبختانه لکسس به خاطر این مشکل فراخوان جدیدی را اعلام کرده است.


این مشکل به دامپرهای ارتعاشی سوخت داخل پیشرانه مربوط می‌شود که می‌تواند با گذشت زمان سفت شده و بشکند. اگر این اتفاق رخ دهد نتیجه آن نشت سوخت خواهد بود و در زمانی که پیشرانه داغ باشد احتمال آتش‌سوزی بسیار بالاست.


لکسس برای تعمیر خودروهای فراخوان شده نه تنها آن دامپرها را تعویض خواهد کرد بلکه لوله‌های انتقال سوخت کاملاً جدیدی را نصب خواهد کرد که شامل دامپرهای ارتقا یافته است.


این مشکل برخی خودروهای مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری را تحت تأثیر قرار می‌دهد که اگر بخواهیم دقیق‌تر باشیم باید بگوییم مدل‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ لکسس IS 350، مدل‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ لکسس IS 350C و مدل‌های سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ لکسس GS 350 و GS 450h را دربرمی گیرد. در کل ۱۱۵ هزار دستگاه خودرو در آمریکا فراخوان می‌شوند که به‌صورت اتفاقی تقریباً با میزان فروش سالانه محصولات مسافری این شرکت برابر می‌باشد.


این خودروساز سال پیش بیش از ۲۶ هزار دستگاه از سدان های IS را در آمریکا فروخت که افت حدود ۵۰ درصدی نسبت به فروش بیش از ۵۰ هزار دستگاهی همین چند سال پیش را نشان می‌دهد. این افت فروش حتی درباره GS بزرگ‌تر پررنگ‌تر بوده زیرا فروش کمتر از ۸ هزار دستگاهی داشته که کاهش شدیدی در مقایسه با فروش بالای ۳۰ هزار دستگاهی در سال ۲۰۰۵ نشان می‌دهد. البته لکسس تصمیم به حذف مدل GS و جایگزینی ES جدید با آن گرفته است.


لکسس سال پیش بیش از ۵۰ هزار دستگاه از این خودرو را به فروش رسانده که آن‌هم افتی را نشان می‌دهد. این امر عموماً به خاطر اقبال شاسی بلندها و کراس اوورها می‌باشد.

 

 

منبع: پدال

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.