امروز ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۸ ب.ظ

اندازه گیری گلوکز تنها با یک پچ پوستی

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، تاکنون پچ های پوستی متعددی با کاربردهای مختلفی توسعه داده شده‌اند که هر کدام به نوعی سبب تسهیل امور افراد شده‌اند.

به گزارش جمهوریت ;

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، تاکنون پچ های پوستی متعددی با کاربردهای مختلفی توسعه داده شده‌اند که هر کدام به نوعی سبب تسهیل امور افراد شده‌اند. اکنون پژوهشگران موفق به توسعه یک پچ پوستی شده‌اند که این پچ‌ها می‌توانند میزان گلوکز بدن افراد را بسنجند.

پژوهشگران “مؤسسه سلطنتی فناوری”(KTH) سوئد در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه یک پچ حساس به گلوکز شده‌اند که نسبت به دستگاه‌های نظارت بر گلوکز موجود در بازار، دقیق‌تر و کم دردتر است.

این دستگاه از سوزن‌هایی استفاده می‌کند که حدود ۵۰ برابر کوچک‌تر از اندازه سوزن‌های موجود در گلوکومترها است و این سوزن‌ها خون داخل پوست را نمونه‌برداری می‌کنند و مانند گلوکومترها به بافت چربی زیر پوست نمی‌رسند.

” فدریکو ریبت“(Federico Ribet)، یکی از محققان این مطالعه گفت: این پچ‌ها بدون درد هستند و توسط این پچ‌ها می‌توان به طور مستقیم خون داخل پوست را اندازه‌گیری کرد و در این قسمت پوست هیچ گیرنده عصبی وجود ندارد که درد را تشخیص دهد.

پژوهشگران این پچ جدید را بر روی انسان‌ها نیز آزمایش کردند و دریافتند که پچ مذکور قادر به اندازه‌گیری دقیق میزان گلوکز خون در ۱۰ دقیقه است. اطلاعاتی که پچ مذکور آن را مورد بررسی می‌دهد را افراد می‌توانند به صورت گزارش در تلفن هوشمند خود مشاهده کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.