امروز ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۹ ب.ظ

مسئولیتی که فقرا را درک نکند در نظام اسلامی جایی ندارند

رئیس شورای زکات کشور با بیان این که مسئولی که درد فقرا را درک نکند جایی در نظام اسلامی ندارد، گفت: مسئولی که درد فقرا را درک نکند جایی در نظام اسلامی ندارد.

به گزارش جمهوریت ;

رئیس شورای زکات کشور با بیان این که مسئولی که درد فقرا را درک نکند جایی در نظام اسلامی ندارد، گفت: مسئولی که درد فقرا را درک نکند جایی در نظام اسلامی ندارد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی در نشست شورای زکات استان با اشاره به اهمیت چهلمین سال انقلاب اسلامی ایران هم به همین صورت است و دشمنان هم به دلیل این که نسبت به اهمیت این موضوع به درستی آگاه هستند، مدام بیان می‌کنند که نمی‌گذارند انقلاب به چهلمین سال خود برسد اما این توطئه هم به مانند سایر توطئه‌های دشمنان خنثی شده و می‌شود.

وی با تاکید بر این که عظمت و عزت انقلاب اسلامی ایران را مدیون امام و رهبری و شهدای والا مقام هستیم، افزود: مبادا امام خمینی (ره) و سیره آن حضرت در جامعه ما فراموش شود چرا که این انقلاب کاملاً با نام امام خمینی (ره) عجین شده است.

رئیس شورای زکات کشور با اشاره به این که احکام اسلامی بر اساس فلسفه‌ای شکل گرفته، در ارتباط با فلسفه ایجاد فریضه زکات گفت: تلاش برای زکات در واقع دلسوزی برای رفع مشکلات محرومان است و این علاوه بر تلاش برای اجرای یک حکم الهی، نشان انسانیت هم هست و هر کسی در این راستا تلاش کند قطعاً ارزش و پاداش والایی نزد خداوند دارد.

سیدرضا تقوی با طرح این سوال که آیا اینکه برای ما یک عنوان و پست قائل شوند ولی در غم و درد فقرا شریک نباشیم درست است تصریح کرد: قطعاً چنین چیزی در اسلام جایی ندارد و امام علی (ع) نسبت به این موضوع به همه هشدار داده‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: حاکمیت اسلامی باید معیشت مردم را تأمین و بستر را برای رفاه مردم به وجود آورد گفت: مردم در کشور اسلامی نباید مشکل معیشت داشته باشند چرا که فقر همسایه کفر است و اگر در جامعه‌ای فقر وجود داشته باشد، خواندن آیات قرآن و احادیث برای آن جامعه اثر ندارد.

تقوی با اشاره به این که این موضوع در آیات و روایات ما به صورت محکم تاکید شده بیان کرد: اگر مشکل فقر را برطرف نکنیم نباید توقع داشته باشیم که مردم در با دولت و مسئولان همراهی و همکاری هم داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی تصریح کرد: ما باید با تمام توان و با همکاری همه جانبه در راستای رفع مشکلات مردم قدم برداریم و از تمام ظرفیت‌های موجود در این زمینه بهره بگیریم که زکات یکی از این راه‌ها است.

وی افزود: باید تمام تلاش خود را به کار گیریم که سفره فقره از وضعیتی که الان دارند بهتر شود و آنها از مشکلات مالی خارج شده و بتوانند رفاه معیشتی در زندگی خود داشته باشند.

تقوی فقر را مایه روسیاهی در دنیا و آخرت دانست و بیان کرد: برای اینکه بخواهیم زکات در جامعه خیر داشته باشد و مشکلات برطرف گردد باید تولید در کشور تقویت شود، تقویت تولید همانند نماز جماعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس شورای زکات با بیان این که الان در یک جنگ واقعی هستیم عنوان کرد: امروز بحث این حزب و آن گروه نداریم و همه باید در کنار هم باشیم و روحانیت به صورت ویژه باید جلودار باشد و سعی بر حل این مسائل داشته باشیم.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهیم زکات در جامعه بیشتر شود باید کشاورزی به ویژه در مواردی که مربوط به زکات می‌شود را تقویت کنیم تا کشاورزان بتوانند نسبت به اجرای این فریضه قدم بردارند.

نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی با بیان این که به دلیل مشکلات اقتصادی به وجود آمده، ۶۲۰ هزار خانوار به تعداد مددجویان کمیته امداد افزوده شده‌اند گفت: اینها همه زنگ خطر هستند و باید ما با دیدن این مشکلات در راستای رفع مشکلات محرومان بیش از پیش تلاش کنیم و به صورت ویژه برای تقویت تولید قدم برداریم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.