تغییر زبان طراحی مزدا! +تصاویر

یکی از اولین خودروهای مزدا که از زبان طراحی جدید سود خواهد برد نسل جدید مزدا 3 است که در آن از شاخصه‌های طراحی کانسپت کای الهام گرفته شده است.یکی از اولین خودروهای مزدا که از زبان طراحی جدید سود خواهد برد نسل جدید مزدا 3 است که در آن از شاخصه‌های طراحی کانسپت کای الهام گرفته شده است.

مزدا به‌طور معمول از مدل های کلی در زمان خلق طراحی‌های خود استفاده می‌کند اما اخیرا از طراحان دیجیتالی بیشتری استفاده می‌کند تا به این ترتیب فرم های پیچیده و پانل های بدنه عضلانی به وجود آورد.

 

یکی از مدیران طراحی مزدا در مصاحبه با اتوموتیونیوز می‌گوید که زبان طراحی جدید این برند باعث هماهنگی و همکاری طراحان گلی و دیجیتالی شده است.

 

وی گفته است: این موضوع شروع همزمان تولید مشترک و رقابت است. ما باید با هم کار کنیم اما در عین حال با یکدیگر رقابت نیز داشته باشیم.

 

اولین نتیجه این ارتباط نزدیک‌تر کانسپت ویژن کوپه بود که در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی شد.

 

طراحان مزدا دو سال زمان را صرف خلق این خودرو کرده اند که یک سال آن صرف خلق سطوح موج دار با رفلکشن های پیچیده شده است. این موضوع پیش از این در محصولات قبلی مزدا دیده نشده بود.

 

رسیدن به این نقطه آسان نبوده است. مزدا بارها و بارها تناسبات پانل های بدنه را تغییر داده و گاهی اوقات تغییراتی در حد ۰٫۰۱ میلی متر اعمال کرده تا ظاهری عالی ایجاد شود.

 

مدیر طراحی مزدا در ادامه می‌افزاید: ما باید سطوح بدنه را به منظور ایجاد آنچه که می‌خواستیم کنترل کنیم. این فرایند مستلزم صرف زمان و انرژی زیادی می‌باشد.

 

اگرچه مزدا از تکنولوژی به منظور ساخت محصولات آینده خود استفاده می‌کند اما مدیر این شرکت هنوز هم معتقد است که مدل های گلی فوق‌العاده بوده و همچنان جایگاه بالای خود را حفظ خواهند کرد: من هنوز هم فکر می‌کنم مدل گلی بهتر است. شاید اگر می‌توانستیم مدل دیجیتالی را لمس کنیم آنگاه می‌توانستیم برنده شویم.

 

 

منبع: پدال

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.