خدابخشی: کمیته دیوان محاسبات کمیسیون بودجه گزارش تفریغ بودجه ۹۶ را بررسی می‌کند

رئیس کمیته دیوان محاسبات کمیسیون برنامه و بودجه گفت که این کمیته گزراش تفریغ بودجه ۹۶ را مورد برسی قرار می‌دهد و برای کاهش تخلفات وانحرافات بودجه‌ای پیشنهادهایی در بودجه ۹۸ ارائه می‌کند.

به گزارش جمهوریت ;

رئیس کمیته دیوان محاسبات کمیسیون برنامه و بودجه گفت که این کمیته گزراش تفریغ بودجه ۹۶ را مورد برسی قرار می‌دهد و برای کاهش تخلفات وانحرافات بودجه‌ای پیشنهادهایی در بودجه ۹۸ ارائه می‌کند.

محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به قرائت گزارش تفریغ بودجه ۹۶ از سوی رئیس دیوان محاسبات در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس گفت: این گزارش دو تفاوت محتوایی با گزارش تفریغ بودجه ۹۵ داشت که این امر به گزارش تفریغ بودجه شرکتهای دولتی و حسابرسی عملکرد آنها برمی‌گردد. امسال برای اولین بار همچنین از سامانه نظارت الکترونیک به صورت تمام الکترونیک در سطح کشور استفاده شد که این اقدام دیوان محاسبات قابل تقدیر و ارزشمند است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس ادامه داد: همانند سال گذشته این گزارش به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه خواهد شد و کمیته دیوان محسابات به صورت تخصصی در این باره ورود خواهد کرد ما از مسؤولان ذیربط برای بررسی گزارش دعوت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم در بازه زمانی تعیین شده در آئین‌نامه داخلی مجلس گزارش را تقدیم صحن علنی کنیم.

خدابخشی یادآور شد: تلاش ما این است که با توجه به پروسه بررسی لایحه بودجه ۹۸ از پیشنهادهای ارائه شده توسط دیوان محاسبات استفاده کنیم تا در سال آینده شاهد کاهش اختلاف و انحرافات بودجه‌ای باشیم از جمله این که احکام فاقد عملکرد که در برخی سال‌ها تکرار شده‌اند را حذف کنیم چرا که وجود این احکام باعث می‌شود تخلفاتی برای دستگاه‌های اجرایی منظور شود.

رئیس کمیته دیوان محاسبات کمیسیون برنامه و بودجه همچنین گفت: ما همچنین تلاش می‌کنیم احکامی را در بودجه سال ۹۸ بیارویم که به شفافیت بودجه و انضباط مالی بیشتر شرکتهای دولتی کمک کنند. البته مطابق گزارش دیوان محاسبات تخلفات و انحرافات شرکتهای دولتی در برخی مواقع مربوط به قوانین غیر از بودجه است ما باید تلاش کنیم با استفاده از راهکارهای دیوان و همفکری با همکاران و مرکز پژوهش‌ها بودجه شرکتهای دولتی را اصلاح و شفافیت بیشتری ایجاد کنیم چرا که بودجه شرکتهای دولتی سه چهارم کل بودجه کشور را تشکیل می‌دهد، می‌طلبد که نمایندگان با اهتمام بیشتری به بررسی بودجه شرکتهای دولتی ورود کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.