کمبود پارکینگ برای کمبود پارکینگ در قم

معاون شهردار قم با تأکید بر مشکلات ترافیک و کمبود پارکینگ در ایام نوروز گفت: به دلیل ازدحام زائرین به استان لازم است حیاط مدارس و ادارات به‌عنوان پارکینگ در اختیار مسافران قرار گیرد.

به گزارش جمهوریت ;

معاون شهردار قم با تأکید بر مشکلات ترافیک و کمبود پارکینگ در ایام نوروز گفت: به دلیل ازدحام زائرین به استان لازم است حیاط مدارس و ادارات به‌عنوان پارکینگ در اختیار مسافران قرار گیرد.

‌به گزارش ایسنا‌، به نقل از روابط عمومی شهرداری، سید امیر سامع در جلسه ستاد تسهیلات زائرین استان که در سالن جلسات معاونت زائرین استانداری برگزار شد، اظهار کرد: جهت اطلاع زائرین، اطلاعات مربوط به سامانه مدیریت شهری ۱۳۷ را در قالب بنر و به سه زبان مختلف در اختیار زائرین قرار خواهیم داد.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی نسبت به‌تمامی نقاط اسکان دهی و تفریحی شهر به زائرین، گفت: لازم است قبل از تمام ورودی‌های شهر ازجمله جاده اراک، جاده کاشان و اتوبان قم-تهران، کانکس‌های پذیرایی از زائرین مستقر شود.

وی با تأکید بر مشکلات ترافیک و کمبود پارکینگ در ایام نوروز افزود: به دلیل ازدحام زائرین به استان لازم است حیاط مدارس و ادارات نیز به‌عنوان پارکینگ در اختیار مسافران قرار گیرد.

سامع با اشاره به راه‌اندازی ستاد اطلاع‌رسانی در هشت نقطه از شهر قم تأکید کرد: لازم است سامانه‌های اینترنتی آنلاین در اختیار مسافران قرار گیرد تا بتوانند محل اسکان مناسب را جست وجو کرده تا در محل مناسب مستقر شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به بارانی بودن هوای استان در ایام نوروز، برای روزهای بارانی اماکن مسقف پیش‌بینی‌شده تا زائرین گرامی در معرض باد و باران قرار نگیرند.

معاون خدمات شهری و امور اجتماعی شهرداری قم ابراز کرد: بوستان‌های امام رضا (ع)، فدک، علوی، غدیر و زائر برای استقرار زائرین در نظر گرفته‌شده است.

وی با تأکید بر مشکلات انشعابات در صحن امام خمینی (ره) واقع در حرم مطهر حضرت معصومه (س) تصریح کرد: در پارکینگ شرقی حرم مطهر، ۴ دستگاه کانکس سرویس بهداشتی تهیه شده است.

سامع گفت: در تلاش هستیم در نوروز امسال امدادهای اورژانس، آتش‌نشانی و هلال‌احمر در سطح شهر قم جهت مرتفع ساختن مشکلات زائرین، مستقر شوند.

انتهای پیام

دبیر: زهرا حبیب پور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.