سفیر واتیکان: گفت‌وگو یک خدمت واجب به بشریت است

اسقف اعظم و سفیر واتیکان گفت: گفت‌وگو یک خدمت واجب به بشریت است.

به گزارش جمهوریت ;

اسقف اعظم و سفیر واتیکان گفت: گفت‌وگو یک خدمت واجب به بشریت است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، لئوبوکاردی که امروز در اولین همایش بین‌المللی امام رضا (ع) و گفت‌وگوی ادیان سخن می‌گفت، با بیان این مطلب اظهار کرد: گفت‌وگو یک خدمت واجب به بشریت است و اگر به نحو احسن انجام گیرد، با درک متقابل، احترام، صلح و توافق مابین مؤلفه‌های متعدد یک جامعه مترادف است.

سفیر واتیکان و اسقف اعظم اظهار کرد: یکی از چشم‌گیرترین حرکات در تاریخ گفت‌وگوی بین اسلام و مسیحیت ارائه گردیده است؛ آن نشست تاریخی که چند کیلومتر دور از قاهره صورت پذیرفت، امروز اثراتش در گفت‌وگوی بین ادیان و صلح جهانی بسیار برجسته و به‌هنگام است؛ به‌طوری که حتی پس از قرون متمادی این رویداد خط سیری است که از آن جست‌وجو برای درک توافق بین شرق و غرب آغاز می‌گردد.

لئوبو کاردی خاطرنشان کرد: گفتگوی بین ادیانی برای کلیسای کاتولیک یک باید است؛ زمانی که پاپ قدردانی خود را نسبت به رشد گفت‌وگو مابین مسلمانان و مسیحیان هم در سطح منطقه‌ای و هم در سطح بین‌المللی ابراز نموده است، وی خاطرنشان می‌کند که کلیسا خواهان ساختن پل‌های دوستی با پیروان تمام ادیان است و گفته است که ضروری است بر گفتگوی اصیل و راستین وارد شویم که بر مبنای احترام نسبت به کرامت انسان است.

وی اضافه کرد: من اطمینان دارم که همه ما بر نیاز به گفت‌وگوی اصیل و راستین و بر این حقیقت که نشستی که در آن شرکت داریم، اصیل و راستین است، توافق داریم.

سفیر واتیکان و اسقف یونان بیان کرد: ما پیروان ادیان توحیدی در نقش‌های مذهبی با دیگران، با پیروان دیگر ادیان سهیم بودیم و من معتقدم که گفت‌وگوی امروز ما خواست خداست و کاری که ما انجام می‌دهیم، مبتنی بر خواست خداست.

لئوبو کاردی اظهار کرد: اینجانب خوشبختم که در اولین کنفرانس بین‌المللی در خصوص امام رضا (ع) و گفت‌وگوی بین ادیان حضور یافتم و می‌توانم امروز در مباحث شما شرکت کنم. بیش از هر چیز خدا را شکر می‌کنم به خاطر این که ما را در شهر مقدس مشهد گرد هم آورده و از سازمان‌دهندگان این همایش مهم سپاسگزارم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.