امروز ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۶ ب.ظ

گیم‌شات: معرفی سریال SMILF ؛ خام، تیز و گاهی مشمئز کننده

سریال SMILF ، مجموعه‌ای در ژانر کمدی سیاه از شبکه Showtime است.

به گزارش جمهوریت ;

سریال SMILF ، مجموعه‌ای در ژانر کمدی سیاه از شبکه Showtime است. این سریال بر اساس فیلمی کوتاه با همین نام به کارگردانی «فرانکی شا» (Frankie Shaw) ساخته شده‌است.

سریال SMILF

فرانکی شا بازیگر، نویسنده، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی است. او علاوه بر تهیه‌کنندگی سریال SMILF در این مجموعه به عنوان یکی از بازیگران اصلی نیز حضور دارد. طرفداران سریال Mr. Robot، احتمالا شا را از فصل اول این سریال پرطرفدار به یاد دارند.

SMILF روایت گر زندگی مادر جوان، مجرد و باهوش اهل جنوب بوستن به نام «بریجت» با بازی فرانکی شا است که سعی دارد با کمک مادر خودش «توتو» با بازی «روزی اودانل» (Rosie O’Donell) و «رافی»، مردی که پدر فرزندش است، مادر خوبی برای پسر کوچکش باشد و هم زمان به آرزوهای خودش برسد.

این سریال کمدی با موضوعات مهم اجتماعی و مشکلات خانوادگی دست و پنجه نرم می‌کند و نحوه تغییر خانواده‌ها در دنیای مدرن را به تصویر می‎کشد. نکته قابل توجه در مورد این مجموعه بی‌پروایی دست اندرکاران آن در به تصویر کشیدن موقعیت‌های مختلف است. انگار که هیچ ترسی ندارند. SMILF خود را از کلیشه‌ها دور می‌کند اما آن‌ها را فراموش نمی‌کند. هر قسمت این سریال در حال به چالش کشیدن بریجت، سایر کاراکترها و دیدگاه‌های مختلف اجتماعی است. آن‌ها همواره در حال آزمایش شدن توسط بینندگان هستند و با قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف هربار بعد تازه‌ای از شخصیت آن‌ها مشخص می‌شود.

سریال SMILF

شخصیت‌های سریال SMILF سطحی باقی نمی‌مانند. داستان هر کدام از آن‌ها با صداقتی خام، تیز و گاهی مشمئز کننده به تصویر کشیده می‌شود. هر قسمت یادآورد این مسئله است که هیچکس کامل نیست، ضعف و نقص در تک تک انسان‌ها وجود دارد و هر کدام سعی دارند خود را به طرق مختلف در این دنیا راضی نگه دارند و به خوشبختی نسبی برسند.

سریال SMILF در نشان دادن روی زشت انسان‌ها با مهارت و جسارت جلو می‌رود. بیننده این زشتی‌ها را می‌بیند اما از شخصیت‌ها متنفر نمی‌شود چرا که سریال با توضیحات به موقع و به جا احساسات شخصیت‌ها را به درستی منتقل می‌کند. بیننده از انتخابی که شخصیت در آن لحظه انجام داده‌است راضی نیست و می‌داند او اشتباه کرده‌است اما همزمان می‌تواند او را درک کند. برگ برنده SMILF و دلیل موفقیت آن، علاوه بر طنز قوی و صادقانه آن، انسانی بودن این سریال است. این کاراکترها شما را می‌خندانند، عصبانی می‌کنند و گاهی باعث می‌شوند بخواهید خفه‌شان کنید اما می‌توان همه آن‌ها را به نوعی پذیرفت.

سریال SMILF

پس از منتشر شدن فصل اول این سریال از شبکه Showtime،‌ فرانکی شا نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر زن در سریال موزیکال یا کمدی و مجموعه SMILF نامزد دریافت بهترین سریال کمدی یا موزیکال شد. در اواخر سال ۲۰۱۸ SMILF درگیر حاشیه‌هایی شد و شا متهم به انجام کارهای بحث برانگیزی شد اما به نظر می‌رسد که این مسائل واقعی و جدی نبودند.

اولین قسمت فصل دوم این مجموعه در بیستم ژانویه ۲۰۱۹ از شبکه Showtime پخش شد و توانست مخاطبان و منتقدان را راضی کند. آن‌ها قسمت اول فصل دوم این مجموعه را شروعی قوی دانستند و آن‌را تحسین کردند.

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘


ad

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.