مشخصات دوربین سه گانه سونی اکسپریا ایکس زد ۴ احتمالا از این قرار است: ۵۲+۱۶ مگاپیکسلی + دوربین ToF

اولین بار حدودا ۳ ماه پیش بود که اکسپریا ایکس زد ۴ با دوربین سه گانه لو رفت.

به گزارش جمهوریت ;

اولین بار حدودا ۳ ماه پیش بود که اکسپریا ایکس زد ۴ با دوربین سه گانه لو رفت. از آن زمان تا کنون شایعات زیادی درباره نمایشگر با نسبت تصویر ۲۱:۹ آن شنیدیم اما درباره دوربین سه گانه که آن اولین تلاش سونی خواهد بود، اطلاعاتی وجود نداشت. در آخرین مطلب ترنجی درباره اکسپریا ایکس زد ۴ هم یکی از کاربران ما به آن اشاره کرده و باید بگویم کاش از خدا چیز دیگری می خواستید! امشب شایعه ای منتشر شده که می گوید مشخصات دوربین سه گانه سونی اکسپریا ایکس زد ۴ احتمالا از قرار ۵۲+۱۶ مگاپیکسلی + دوربین ToF باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

اکسپریا ایکس زد ۴

اکسپریا ایکس زد ۴

اگر به یاد داشته باشید حسگر تصویر سونی IMX666 با رزلوشن کلی ۶۶.۶ مگاپیکسل و نسبت تصویر ۲۱:۹ لو رفت و آن جا گفتیم که احتمال استفاده از آن در اکسپریا ایکس زد ۴ وجود دارد.

ابتدا اندازه پیکسل ها را می بینیم که ۱ میکرومتر است. سپس رزلوشن هایی که می تواند با آن عکاسی نماید را می بینیم. رزلوشن کلی حسگر تصویر سونی IMX666 برابر ۶۶.۶ مگاپیکسل است و به نظر می رسد که نام حسگر هم بر اساس همین رزلوشن است.

متاسفانه حداکثر رزلوشن برای عکاسی در دسترس نیست و بیشتری رزلوشنی که می توانید از آن استفاده کنید در نسبت ۱:۱ (مربعی) است که خب مفید نیست. در حقیقت روزلوشن با نسبت تصویر ۱۶:۹ برابر ۴۲.۶ مگاپیکسل و با نسبت تصویر ۲۱:۹ برابر ۳۵.۶ مگاپیکسل است.

اندازه این حسگر تصویر ۱/۱.۸ اینچ است و کمی از حسگر تصویر ۴۸ مگاپیکسلی ۱/۱.۷ سونی IMX600 کوچکتر است. همچنین این حسگر تصویر DRAM داخلی برای فیلم برداری حرکت فوق آهسته دارد.

مشخصات دوربین سه گانه اکسپریا ایکس زد ۴

مشخصات دوربین سه گانه اکسپریا ایکس زد ۴

دوربین سه گانه سونی اکسپریا ایکس زد ۴

این حسگر تصویر سونی IMX666 احتمالاً در اکسپریا ایکس زد ۴ با رزولوشن ۵۲ مگاپیکسلی استفاده شود. در کنار آن یک دوربین تله ۱۶ مگاپیکسلی که پر رزولوشن ترین دوربین تله در بین موبایل هاست را خواهد گرفت و سومین جایگاه برای یک دوربین تشخیص حرکت سه بعدی یا دوربین ToF است. گشودگی دیافراگم این دوربین ها را در تصویر بالا می بینید.

برندهای دیگری از جمله اپل و سامسونگ نیز در این زمینه شایعاتی دارند و بعید نیست که دوربین سوم آیفون ها روی قاب پشتی یک دوربین ToF باشد. آینده واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای منتقل شدن از موبایل به یک فرم فکتور جدید از جمله پایه ای ترین موارد است.

نظر شما درباره دوربین سه گانه احتمالی سونی اکسپریا ایکس زد ۴ چیست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.